В Луганську російські окупанти розгорнули нову хвилю масштабного віджиму нерухомості

У тимчасово окупованому Луганську стартувала так звана "інвентаризація нерухомого майна", яку окупаційна адміністрація намагається подати як правовий захід для "наведення ладу".
Про це повідомляє Центр національного спротиву , передає Час Пік.
Насправді ж йдеться про чергову хвилю масштабного привласнення житла, що належить українським громадянам, які не погодилися на співпрацю з окупаційною владою або не отримали російського паспорта.
Під приводом перевірки документів окупанти масово навідуються до помешкань місцевих мешканців. Офіційна мета — нібито "уточнення права власності", однак насправді ціллю є виявлення квартир і будинків, власники яких не мають "належної" документації за російськими стандартами або відсутні фізично через евакуацію, примусове виселення чи інші обставини, пов’язані з війною. Будь-яке житло, яке підпадає під ці критерії, ризикує бути визнаним "безхазяйним" або "незареєстрованим" і, як наслідок, — конфіскованим.
Особливу увагу окупанти приділяють квартирам, де мешканці не пройшли "реєстрацію" або не мають російського паспорта. В таких випадках нерухомість часто визнається “вакантною” і в прискореному порядку переоформлюється на нових "власників", серед яких усе частіше з’являються особи з прописками в Москві, Владивостоці, Курську та інших російських регіонах. У такий спосіб росіяни намагаються заселити Луганськ лояльними до режиму громадянами РФ, водночас витісняючи місцевих мешканців.
Цей процес відбувається під прикриттям юридичної процедури, однак фактично має ознаки систематичного грабунку, який не має нічого спільного із правовими нормами. Окупаційна влада не лише ігнорує українське законодавство, а й відкрито порушує базові норми міжнародного гуманітарного права, що забороняють конфіскацію приватного майна цивільного населення на окупованих територіях.
Наразі у соцмережах і місцевих пабліках зростає кількість повідомлень про несподівану появу нових "господарів" у квартирах, які раніше належали луганчанам. Люди повідомляють про випадки, коли нові "власники" приходять уже з повним пакетом документів російського зразка, маючи юридичну "підтримку" окупаційної адміністрації. У деяких випадках власників навіть не попереджають — про втрату майна вони дізнаються вже постфактум.
Читайте також:
Ще більше пропаганди: у школах окупованої Луганщини збільшать кількість уроків з історії РФ
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |