Паралімпіада-2020: медальний залік України за підсумками 3 вересня

Паралимпиада-2020

На Паралімпійських іграх у Токіо в 10-й змагальний день, 3 вересня, розіграно ще 65 комплектів нагород. Українські паралімпійці завоювали 10 нагород, серед них чотири "золота".

Сьогодні українські паралімпійці поклали в скарбничку збірної ще 10 нагород, повідомляє Час Пік з посиланням на Національний паралімпійський комітет України.

Український спортсмен Сергій Ємельянов завоював "золото" на байдарці-одиночці на 200 метрів у класі KL3 з результатом 40.355 секунди. Він обійшов представника паралімпійського комітету Росії та спортсмена з Великобританії.

На вищий щабель п'єдесталу пошани піднявся титулований плавець Максим Кріпак, який завоював свою п'яту медаль вищої проби в Токіо. У запливі на 200 метрів "комплексом" 26-річний спортсмен з Харкова встановив паралімпійський рекорд, випередивши на фініші на 2 секунди італійця Стефано Раймонді й на 5,71 сек. голландця Баса Теккена.

"Золото" завоював плавець Денис Остапченко, у якого раніше були "срібло" та "бронза" змагань в Токіо. 20-річний дебютант Паралімпіад з Полтави блискуче провів заплив на 200 метрів вільним стилем, випередивши на фініші дует спортсменів з Мексики.

Золоту медаль здобула 27-річна легкоатлетка з Дніпра Зоя Овсій. Метальниця булави, у якої раніше була "бронза" в метанні списа, з паралімпійським рекордом 25,12 см випередила найближчу переслідувачку Кассі Мітчелл з США на 94 см.

Срібну нагороду на байдарці-одиночці на 200 метрів завоював веслувальник Микола Синюк (клас KL2).

У метанні диска Микола Жабняк з результатом 52,43 метра став другим у класі F37, а Людмила Даніліна в класі Т20 посіла друге місце в бігу на 1500 метрів (4 хвилини 32.82 секунди).

Свою третю медаль Паралімпіади-2020 завоював велогонщик Єгор Дементьєв, який посів друге місце в шосейній гонці в класі С4-5.

У загальному медальному заліку Україна посідає п'яте місце, завоювавши 94 медалі: 24 золотих, 44 срібних та 26 бронзових нагород.

Нагадаємо, Паралімпійські ігри-2020 проходять у Токіо з 24 серпня. Церемонія закриття відбудеться 5 вересня.