05.09.2021, 12:56

Підсумковий медальний залік XVI Паралімпійських ігор у Токіо: у скарбничці України 98 нагород

Паралимпиада-2020

У Токіо 5 вересня фінішували XVI Паралімпійські ігри, на яких 4403 спортсмени з 161 країни протягом 12 днів розігрували 539 комплектів нагород у 22 видах спорту. Українські паралімпійці показали гідний результат.

138 атлетів з команди України в 15 видах спорту на змаганнях у Токіо завоювала 98 медалей, повідомляє Час Пік.

Українські паралімпійці фінішували в загальнокомандному заліку на шостій позиції за кількістю золотих медалей і на п'ятому місці за загальною кількістю завойованих нагород,

Українські паралімпійці змогли здобути 98 медалей: 24 золотих , 47 срібних і 27 бронзових.

Підсумкова призова п'ятірка (за кількістю "золота") в медальному заліку:

• Китай - 207 (96 золотих, 60 срібних, 51 бронзова)
  • Великобританія - 124 (41 золота, 38 срібних, 45 бронзових)
  • США - 104 (37 золотих, 36 срібних, 31 бронзова)
  • Паралімпійський комітет Росії - 118 (36 золотих, 33 срібних, 49 бронзових)
  • Нідерланди (випередили Україну на одне "золото") - 59 медалей (25 золотих, 17 срібних, 17 бронзових).

Для збірної України це друга найрезультативніша Паралімпіада за кількістю медалей. Більше медалей у команди було тільки в 2016 у Ріо-де-Жанейро - 117 нагород.

Найтитулованішим спортсменом Паралімпіади-2020 став український плавець у класі S10 Максим Крипак. Він завоював сім медалей, у тому числі п'ять золотих нагород.