31.08.2024, 09:07

Паралімпіада-2024: За два змагальних дня збірна України здобула 8 медалей

Паралимпиада-2024, награды

За два дні змагань на XVII літніх Паралімпійських іграх у Парижі збірна України здобула 8 медалей. Синьо-жовта команда піднялася на 13 місце у медальному заліку.

29 серпня розпочалася боротьба за нагороди XVII літніх Паралімпійських ігор у Парижі. 140 українських спортсменів та спортсменок змагатимуться у 17 видах спорту, повідомляє Час Пік з посиланням на НОК України.

У перший день Паралімпійських ігор-2024 українські спортсмени завоювали 2 срібні та 2 бронзові медалі:

• Антон Коль завоював "срібло" на дистанції 100 м на спині, клас S1.
  • Ірина Пойда посіла друге місце у фіналі з плавання на дистанції 200 метрів вільним стилем, клас S5.
  • Олександр Комаров завоював "бронзу" на дистанції 200 м вільним стилем, клас S5.
  • Ганна Гонтар взяла "бронзу" на дистанції 50 м вільним стилем, клас S6.

У другий день змагань на літніх Паралімпійських іграх у Парижі збірна України виграла ще чотири медалі:

• Олександр Комаров завоював "золото" на дистанції 100 метрів вільним стилем, клас S5.
  • Ірина Пойда завоювала "срібло" на дистанції 100 метрів вільним стилем, клас S5.
  • Владислав Білий взяв "срібло" у метанні списа, клас F38.
  • Наталія Кобзар завоювала "срібло" в бігу на 200 метрів, клас T37.

У медальному заліку Ігор-2024 Україна за підсумками дня піднялася на 13-те місце. В активі збірної України 8 нагород – 1 золота, 5 срібних, 2 бронзові.

У медальному заліку лідирує Китай. П'ятірка країн-лідерів на даний момент виглядає так:

• Китай (12-9-4),
  • Велика Британія (6-6-3),
  • Бразилія (5-1-7),
  • Нідерланди (4-1-1),
  • Італія (3-2-8).

Довідково: Паралімпійські ігри пройдуть у Парижі з 28 серпня по 8 вересня. Усі змагання прийме столиця Франції, а також передмістя Парижа: Сен-Дені, Версаль і Вер-сюр-Марн.

Всього у програму Паралімпіады увійдуть 22 види спорта: академічне веслування, бадмінтон, баскетбол на візках, бочча, велоспорт (шосе, трек), волейбол сидячи, голбол, веслування на байдарках та каное, дзюдо, кінний спорт, легка атлетика, настільний теніс, пауерліфтинг, плавання, кульова стрільба, регбі на візках, стрільба з лука, теніс на візках, тріатлон, тхеквондо, фехтування на візках, футбол 5×5 клас В1.

Буде розіграно 549 комплектів медалей. Участь у Паралімпійських іграх 2024 року візьмуть близько 4400 спортсменів з 168 Національних паралімпійських комітетів, що стане новим рекордом.