06.12.2020, 12:58

США закликає Німеччину та ЄС зупинити будівництво газопроводу "Північний потік-2"

Леся Матвеева | Всі новини автора
США призывает Германию и ЕС остановить строительство газопровода "Северный поток-2"

Посольство Сполучених Штатів у Берліні закликало уряд Німеччини та Євросоюзу накласти мораторій на будівництво газопроводу "Північний потік-2".

Посольство США в Німеччині закликало зупинити будівництво газопроводу "Північний потік-2". Про це заявила тимчасовий повірений посольства США у ФРН Робін Куінвілл, повідомляє Час Пік.

Таку заяву вона зробила через можливе відновлення робіт на проекті. 

"Зараз прийшов момент для Німеччини та ЄС накласти мораторій на будівництво газопроводу. Цей газопровід не тільки економічний проект, а й політичний інструмент Кремля для обходу України та розподілу Європи", - заявила Робін Куінвілл.

За її словами, це дало б чіткий сигнал про те, що Європа "більше не приймає стійку зловмисну поведінку Росії", тому що газопровід не просто економічний проект, а політичний інструмент для Кремля, щоб обійти Україну та розділити Європу.

Будівництво газопроводу заморозили, оскільки в грудні 2019 року США ввели санкції проти європейських підрядників, що беруть участь у проекті, проте Росія пообіцяла продовжити будівництво.

Як повідомляв офіційний представник оператора проекту-компанії Nord Stream 2 AG Йенс Мюллер, станом на грудень 2019 року було добудовано 93,5% газопроводу.

Влада США, України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік-2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк