07.02.2021, 20:34

У пошуках джерела коронавірусу: експерти ВООЗ виявили в Ухані "важливі докази"

Марина Началова | Всі новини автора
ухань коронавирус

Експертна група Всесвітньої організації охорони здоров'я, яка вивчає походження коронавіруса, завершила тривале розслідування в Китаї і знайшла "важливі докази", що свідчать про роль Уханьского ринку морепродуктів у поширенні інфекції.

Про це повідомляє Bloomberg, передає Час Пік.

Основні результати розслідування будуть опубліковані до 10 лютого, заявив Пітер Дашак, зоолог з Нью-Йорка, що допомагає місії ВООЗ.

Дашак повідомив, що група з 14 осіб працювала з експертами в Китаї і відвідала ключові точки і дослідницькі центри, щоб виявити "деякі реальні підказки про те, що сталося".

Дослідники хочуть знати, як вірус SARS-CoV-2, найближчий відомий родич якого походить від кажанів, що живуть на відстані 1000 миль, стрімко поширився в Ухані, перш ніж викликав наймасштабнішу за більш ніж століття пандемію. Дашак сказав, що розслідування знаменує поворотний момент у пом'якшенні наслідків пандемії.

"У цьому вся суть - спробувати зрозуміти, чому ці речі виникають, щоб у нас не було постійних глобальних економічних катастроф і жахливої ​​смертності, поки ми чекаємо вакцини", - зазначив він.

Нагадаємо, 31 січня представники ВООЗ змогли побувати на ринку в Ухані, звідки почав поширюватися COVID-19.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: