08.05.2021, 09:05

У Міноборони США назвали ймовірні координати та час падіння уламків китайської ракети

Леся Матвеева | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
вероятные координаты и время падения обломков китайской ракеты

У ці вихідні на Землю повинна впасти ступінь китайської ракети-носія "Чанчжен 5-Б", за допомогою якої 29 квітня на орбіту було запущено перший модуль Китайський космічної станції. За прогнозом ВПС США, уламки китайської ракети можуть впасти в Азії вже у суботу, 8 травня.

Такий прогноз дає ВПС США на спеціалізованому каналі Space Track в Twitter, повідомляє Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

Згідно з розрахунками, падіння 22-тонного космічного сміття очікується на території Туркменістану. Вказано точні координати: 38,1 градуса широти, 62,5 градуса довготи. Приблизний час - 8 травня 23:13 UTC (02:13 9 травня за Києвом).

Відзначається, що вхід в щільні шари атмосфери об'єкта буде неконтрольованим, і американські військові експерти вже висловили побоювання, що уламки можуть впасти на населені райони. Пекін, у свою чергу, стверджує, що ризик можливого збитку при падінні уламків надзвичайно низький.

Зараз багатотонна ступінь ракети з шаленою швидкістю обертається навколо Землі і поступово знижується. За прогнозами американських військових, вона впаде в суботу або неділю в Центральній Азії, швидше за все, в Туркменістані. За словами єкспертів, точну траєкторію розрахувати неможливо через безліч змінних факторів. Очікується, що більша частина об'єкта згорить в атмосфері, а залишки нікого не зачеплять.

Міністерство оборони США відстежує ситуацію з очікуваним неконтрольованим падінням китайської ракети-носія Long March 5B, що може нести потенційну небезпеку. Про це заявив представник Пентагону Джон Кірбі.

"Ми відстежуємо, ми спостерігаємо за цим з усією пильністю", - підкреслив представник військового відомства.

Астрономи Virtual Telescope Project з Італії опублікували фото об'єкта, який з величезною швидкістю наближається до Землі. Ексклюзивний знімок було зроблено, коли ракета перебувала на висоті приблизно 700 кілометрів. Об'єкт має 30 метрів в довжину та 5 метрів у ширину.

отработавшая ступень китайской ракеты-носителя "Чанчжэн 5-Б"

Нагадаємо, Китай використовував 22-тонну ракету для запуску на орбіту частини своєї майбутньої космічної станції. Зазвичай більшість об'єктів згорають в атмосфері, проте великий розмір китайської ракети викликає побоювання - деякі її частини можуть впасти на Землю.

Як відзначили в Європейському космічному агентстві, неконтрольований вхід ракети CZ-5b в земну атмосферу буде найбільшою подібною подією за останні 20 років.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss