14.06.2021, 14:45

У Брюсселі стартує саміт НАТО

Леся Матвеева | Всі новини автора
В Брюсселе стартует саммит НАТО

У Брюсселі 14 червня стартує 31-й саміт Організації Північноатлантичного договору (НАТО), який вперше пройде за участю Джо Байдена в якості президента США.

Однією з головних цілей саміту буде досягнення прогресу в новій Стратегічній концепції, відомої як "НАТО-2030", повідомляє Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

Глави держав таурядів НАТО також обговорять сучасні виклики, перед якими стоїть Альянс, зокрема, з боку Росії та Китаю, узгодять спільні підходи до збільшення оборонних витрат та концепції розвитку "НАТО 2030".

"Ми зустрічаємося у вирішальний момент для нашого Альянсу, сьогодні ми відкриємо нову главу у наших трансатлантичних відносинах. Лідери обговорять широке коло питань. Серед них - Росія. Наші відносини з Росією знаходяться на найнижчому пункті з часів холодної війни. Це є наслідком агресивних дій Росії. Я переконаний, що лідери НАТО підтвердять наш двоєдиний підхід до Росії - потужна оборона разом із діалогом", - сказав Єнс Столтенберг.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель також перерахувала кілька тем, які обговорять на саміті НАТО. Питання України на порядку денному.

"Ситуація в Україні та "загрози у Білорусі, де загрожують правам людини", також є на порядку денному", - повідомила Меркель.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк