30.06.2021, 07:57

ООН може призупинити всі миротворчі операції у світі

Леся Матвеева | Всі новини автора
ООН может приостановить все миротворческие операции в мире

Організація Об'єднаних Націй може відмовитися від миротворчих місій у всьому світі через те, що Генасамблея не погодила новий бюджет.

Миротворчі місії ООН можуть зупинитися у всьому світі через те, що Генасамблея не погодила новий бюджет. Генасамблея повинна узгодити бюджет у розмірі 6 млрд доларів на рік до 30 червня. Про це з посиланням на дипломатів повідомило агентство Reuters, передає Час Пік.

Без фінансування 12 миротворчим місіям ООН, більшість з яких знаходяться в Африці та на Близькому Сході, доведеться припинити свою діяльність вже 1 липня.

Агентство наводить слова дипломатів, які вважають, що перепоною прийняття бюджету стали зміни в переговорних процедурах, питання логістики та переговори між Китаєм і Заходом.

Якщо буде пропущено крайній термін, то Генеральний секретар Антоніу Гутерріш зможе витратити гроші тільки на охорону активів ООН та забезпечення захисту персоналу і миротворців.

За словами глави миротворчої діяльності ООН Жан-П'єра Лакруа, в такій ситуації миротворчі місії не зможуть захищати цивільне населення, надавати допомогу в боротьбі з COVID-19, підтримувати політичні зусилля та виконувати посередницькі функції.

Глава відділу стратегії управління, політики та дотримання вимог ООН Кетрін Поллард повідомила, що місіям рекомендувано почати розробку планів дій у надзвичайних обставинах на випадок, якщо новий бюджет не буде прийнято.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: