06.07.2021, 22:54

В Ісландії успішно провели експеримент зі скороченим робочим тижнем

Марина Началова | Всі новини автора

В Ісландії успішно пройшов експеримент з введенням 4-денного робочого тижня для співробітників державного сектора.

Дослідження проводилося з 2015 по 2019 рік. Співробітникам, задіяним в експерименті, платили ту ж зарплату, що і за повний робочий тиждень, передає Час Пік з посиланням на Бі-бі-сі.

Дослідження, організовані міською радою Рейк'явіка і національним урядом, в кінцевому підсумку охопили понад 2500 робітників, що становить близько 1% працездатного населення Ісландії.

В експерименті взяли участь найрізноманітніші сфери, включаючи дошкільні установи, офіси, постачальників соціальних послуг та лікарні. Багато з них перейшли з 40-годинного робочого тижня на 35- або 36-годинний, повідомили дослідники з британського аналітичного центру Autonomy і Асоціації за стійку демократію (Alda) в Ісландії.

За словами дослідників, продуктивність праці на більшості робочих місць не змінилася або покращилася. Працівники повідомили, що менше схильні до стресу і ризику вигоряння, а їхнє здоров'я і баланс між роботою та особистим життям покращилися. Вони також повідомили, що у них з'явилося більше часу на дозвілля з сім'єю, хобі та домашні справи.

Отримані результати змусили профспілки переглянути режим роботи, і тепер 86% робочої сили Ісландії або перейшли на більш короткий робочий день за ту ж оплату, або отримають на це право, заявили дослідники.

Низка інших подібних випробувань зараз проводиться по всьому світу, в тому числі в Іспанії і компанією Unilever в Новій Зеландії.

Читайте ще: В Японії заарештували жінку, що намагалася погасити Олімпійський вогонь водяним пістолетом

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: