20.07.2021, 07:29

Литва запросила допомоги у ЄС у контролі кордону з Білоруссю

Ольга Романец | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
Литва

Литва звернулася в Європейське агентство прикордонної та берегової охорони (Frontex) з проханням направити сили швидкого реагування, 60 посадових осіб, чотири команди з перекладачами для проведення опитувань, 30 автомобілів, два вертольоти і термовізорі.

За словами Міністерства внутрішніх справ Литви Агне Білотайте, зараз в країні вже патрулюють близько 20 посадових осіб агентства і 14 автомобілів, передає Час Пік з посиланням на українські ЗМІ.

"Потоки нелегальних мігрантів з Білорусі почали збільшуватися кілька тижнів тому і досягли піку в кінці червня - початку липня. У цей момент керівництво Литви і Frontex вирішили, що ситуацію вже неможливо вирішувати без надання термінової допомоги. Конкретно це означає, що ми зараз дислокуємо свої сили", - заявив глава Frontex Фабріс Лежері.

Найближчим часом до Литви прибудуть європейські експерти з міграції та перекладачі, які допоможуть фахівцям Департаменту міграції швидше розглядати прохання про надання притулку, спілкуватися з мігрантами і вести переговори про їх повернення в країни походження. Крім того, комісар ЄС з питань внутрішніх справ Ілва Йоханссон пообіцяла, що в Литву в серпні надійдуть 12 мільйонів євро фінансової допомоги з фонду з питань надання притулку, міграції та інтеграції.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: 
facebook tweeter live rss