03.08.2021, 07:27

На вимогу США 24 російських дипломата покинуть країну

Леся Матвеева | Всі новини автора
Иллюстративное фото / Открытый источник

США передали російській стороні список, до якого увійшло 24 дипломати. Вони повинні покинути країну до 3 вересня 2021 року.

24 російських дипломата повинні будуть покинути США після закінчення терміну дії їх віз, до 3 вересня. Про це посол РФ у Вашингтоні Анатолій Антонов заявив в інтерв'ю журналу The National Interest, передає Час Пік.

"Ми отримали список з двадцяти чотирьох дипломатів, які, як очікується, покинуть країну до 3 вересня 2021 року. Практично всі вони поїдуть без заміни, тому що Вашингтон різко посилив процедури видачі віз

Широко поширені затримки з продовженням прострочених віз також спрямовані на видавлювання російських дипломатичних працівників з країни. В результаті близько 60 моїх колег (130 разом з членами сімей) не можуть повернутися на батьківщину навіть за невідкладних гуманітарних обставин", - сказав Антонов.

Він заявив, що у грудні 2020 року Держдепартамент в односторонньому порядку встановив 3-річну межу терміну відрядження російського персоналу в США, який, за словами посла РФ, не поширюється ні на одну іншу країну.

"Ми сподіваємося, що здоровий глузд переможе, і ми зможемо нормалізувати життя російських та американських дипломатів у США та Росії за принципом взаємності", - сказав Антонов.

Керівник прес-служби Держдепартаменту Нед Прайс прокоментував стан справ, зазначивши, що російський посол Антонов дав "неточну" характеристику ситуації, що склалася.

"Коли термін дії візи закінчується, як і слід було очікувати, ці люди повинні покинути країну або подати заявку на її продовження", - пояснив Прайс.

Однак, що стосується російських дипломатів, за словами Прайса, це "питання ширше". Представник Держдепу нагадав, що в Росії з серпня ввели заборону на наймання росіян або громадян третіх країн в посольстві США у РФ, в результаті чого було звільнено "сотні людей". Прайс підкреслив, що США залишають за собою право вживати відповідних заходів реагування на дії російської сторони.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: