25.08.2021, 13:47

Європа виграла суд проти "Північного потоку-2": суд Дюссельдорфа виніс рішення

Леся Матвеева | Всі новини автора
"Северный поток-2"

Вищий земельний суд Дюссельдорфа відмовив компанії Nord Stream AG у звільненні "Північного потоку-2" від вимог газової директиви ЄС.

Вищий земельний суд Дюссельдорфа виніс рішення за скаргою акціонерного товариства "Північний потік-2" на Федеральне мережеве агентство Bundesnetzagentur. Суд постановив, що російський магістральний газопровід "Північний потік-2" повинен відповідати нормам газової директиви. повідомляє Час Пік з посиланням на західні ЗМІ.

Згідно з рішенням суду, видобувна компанія не може володіти трубопроводом, по якому доставляється її газ. Компанія-оператор "Північного потоку-2" повинна бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників.

Оскільки "Газпром" є монополістом на ринку експорту газу з території Росії, це означає, що газопровід може бути використаний тільки наполовину.

Правила ЄС вимагають, щоб компанії, які виробляють, транспортують та поширюють газ на території Євросоюзу, були самостійними. Також повинні забезпечувати чесну конкуренцію на ринку та запобігти можливим перешкодам для інших компаній в доступі до інфраструктури. Тобто компанія, яка транспортує газ, повинна продавати свої потужності третім сторонам.

Глава "Оператора ГТС України" Сергій Макогон назвав це рішення німецького суду довгоочікуваним.

"Це саме те, на чому наполягає українська сторона в переговорах по ПП2. Боротьба триває!"- написав він.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк