17.09.2021, 11:25

У Британії заповіт принца Філіпа засекретили на 90 років

Леся Матвеева | Всі новини автора
принц Филипп, герцог Эдинбургский

Високий суд Лондона за британською традицією відклав на 90 років оголошення заповіту принца Філіпа, щоб захистити "гідність і репутацію" його вдови, королеви Великобританії Єлизавети II.

Запечатаний конверт буде зберігатися в сейфі голови підрозділу по сімейних справах Високого суду Лондона. Про це з посиланням на рішення голови підрозділу суду у сімейних справах Ендрю Мафарлейна повідомляє BBC, передає Час Пік.

За підсумками закритого засідання Мафарлейн прийняв рішення не порушувати багаторічну традицію та дозволив не розкривати заповіт члена королівської сім'ї. Сформований звичай передбачає, що королівський заповіт може залишатися запечатаним протягом багатьох десятків років, на відміну від заповіту звичайної людини, який може стати предметом громадського розгляду.

За словами судді, він особисто не знайомий зі змістом заповіту принца Філіпа і знає тільки дату його виконання - через 90 років.

"Необхідно посилити захист, що надається дійсно особистим аспектам життя цієї обмеженої групи осіб, щоб зберегти гідність Суверена (королеви Єлизавети II) і близьких членів її сім’ї", - пояснив Ендрю Мафарлейн.

Як пише BBC, в даний момент в сейфі голови підрозділу по сімейних справах Високого суду Лондона зберігається ще 30 закритих конвертів з останньою волею померлих в різні роки членів Королівського родини.

Традицію порушили лише одного разу в 1997 році - після смерті принцеси Діани Уельської. Згідно з її заповітом, вона залишила своє майно в довірчому управлінні, щоб після досягнення 25-річного віку воно дісталося її синам - принцам Гаррі та Вільяму.

Нагадаємо, британський принц Філіп, герцог Единбурзький, помер 9 квітня 2021 року у віці 99 років. Він був чоловіком королеви Великобританії Єлизавети II та батьком спадкоємця престолу - принца Чарльза.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк