18.09.2021, 09:15

Франція відкликає для консультацій послів із США та Австралії у зв'язку зі створенням альянсу AUKUS

Леся Матвеева | Всі новини автора
Франция отзывает послов из США и Австралии

Франція відкликає для консультацій своїх послів із США та Австралії через втрату військового контракту з виробництва підводних човнів. 

Через розрив контракту на поставку військових підводних човнів до Австралії, Франція відкликає послів із США та Австралії. Про це 17 вересня повідомляє прес-служба МЗС Франції, передає Час Пік.

У МЗС країни повідомили, що "виняткове рішення" було прийнято через домовленості США, Австралії та Британії в рамках AUKUS. 

"Це виняткове рішення викликане крайньою серйозністю кроків, оголошених 15 вересня Австралією і США. На прохання президента нашої країни я розпорядився негайно відкликати в Париж для консультацій наших послів у США та Австралії", – заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан.

Відмова Австралії від закупівлі французьких дизельних субмаринта перехід побудови ядерних підводних човнів в контексті формування нового військового блоку за участю Великобританії, США та Австралії Ле Дріан назвав "неприйнятною поведінкою між союзниками і партнерами".

Нагадаємо, США, Великобританія та Австралія, оголосили про формування нового партнерства у сфері безпеки, зосередженого на Індо-Тихоокеанському регіоні. Ініціатива отримала назву AUKUS. США і Британія в рамках цього пакту пообіцяли допомогти Австралії створити власний атомний підводний флот. В результаті Австралія розірвала вже підписаний контракт з Францією про постачання їй французьких субмарин зі звичайним двигуном. 

Австралія та Франція розпочали спільний проект з виготовлення дизель-електричних підводних човнів у 2016 році. Через відмову Австралії від контракту на поставку 12 французьких підводних човнів Париж втратив близько 56 мільярдів євро.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк