17.10.2021, 10:00

NASA направило унікальну місію для вивчення троянських астероїдів на орбіті Юпітера

Леся Матвеева | Всі новини автора
Иллюстративное фото / Открытый источник

Агентство NASA запустило ракету Atlas V від United Launch Alliance з космічним кораблем "Люсі", який попрямував до так званих троянських астероїдів на орбіті Юпітера для вивчення їх властивостей.

Апарат дозволить дізнатися більше про формування Сонячної системи, повідомляє Час Пік.

Місія "Люсі" розрахована на 12 років і стане першою, хто досліджує тисячі скелястих об'єктів, що обертаються навколо Сонця двома роями - один попереду гігантської газової планети Юпітер, а інший позаду неї.

"Люсі" оснащена набором високотехнологічних інструментів, включаючи гібридний тепловізор та інфрачервоний спектрометр, L Ralph (який буде досліджувати хімічний склад поверхні кожного астероїда) та чорно-білі камери, які дослідники будуть використовувати для аналізу астероїдів.

Вчені сподіваються, що огляд семи троянців, зроблений "Люсі", дасть нові ключі до розгадки того, як планети Сонячної системи утворилися близько 4,5 млрд років тому і що сформувало їх нинішню конфігурацію.

Троянські астероїди Юпітера - це залишки космічних тіл, які вважаються будівельним матеріалом, з якого з часом утворилися планети Сонячної системи. Вважається, що найвідоміші троянці, названі на честь воїнів грецької міфології, мають діаметр до 225 кілометрів.

За планом місії, апарат у 2025 році пролетить повз астероїда 52246 Дональда Джохансона, в серпні 2027 року повз астероїда 3548 Еврибата, у вересні 15094 Полімела, у квітні 2028 року астероїда 11351 Левка, а в листопаді 2028 року 21900 Оруса. У березні 2033 року зонд наблизиться до унікального подвійного астероїда Патрокла із супутником Менетієм.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк