27.01.2022, 11:37

У разі вторгнення Росії в Україну Туреччина діятиме як член НАТО, – Ердоган

Леся Матвеева | Всі новини автора
Реджеп Тайип Эрдоган

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що для Росії "нерозумно нападати на Україну", і що Туреччина продовжить виконувати свої зобов'язання в рамках НАТО у разі вторгнення.

Туреччина діятиме як член НАТО у разі вторгнення Росії в Україну. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, повідомляє Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

"Сподіваюся, що Росія не здійснить збройний напад і не окупує Україну. Такий крок не буде мудрим вчинком ні для Росії, ні для регіону. Є потреба в діалозі…

Наша країна з самого початку підтримувала територіальну цілісність і суверенітет України. Ми зайняли чітку позицію проти кроків Росії щодо порушення територіальної цілісності України, особливо анексії Криму...

Я повторюю, що ми готові зробити все необхідне, і я передав ці меседжі президенту Путіну і президенту Зеленському. Я думаю, що обидві країни усвідомлюють щирість і благі наміри Туреччини", - сказав Ердоган.

При цьому він не уточнив, на які кроки буде готова Туреччина при такому розвитку подій та про які зобов'язання в якості члена Альянсу йдеться.

"Зараз ми хочемо знайти рішення нинішньої кризи шляхом діалогу і дипломатії. Продовжуємо закликати і Росію, і Україну поводитися конструктивно та стримано. Але Туреччина буде виконувати вимоги членства в НАТО", - заявив Ердоган.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк