28.01.2022, 09:03

Президент Молдови попередила громадян про високий ризик війни в регіоні

Леся Матвеева | Всі новини автора
Президент Молдовы Майя Санду

Президент Молдови Майя Санду звернулася до громадян республіки та попередила їх про високий ризик війни в регіоні. Вона закликала жителів Молдови бути готовими до цього, але не панікувати.

Президент Молдови Майя Санду заявила про дуже високий ризик війни в регіоні. Про це Санду сказала під час передачі Cutia Neagră на каналі ]]>TV8]]>, передає Час Пік.

"Якщо ми подивимося на заяви, зроблені іншими країнами, там є дуже високі ризики. Ми сподіваємося, що ці ризики не матеріалізуються і буде знайдено дипломатичне рішення. Ми не можемо виключати найгірший варіант розвитку подій - силових дій.

Ми дуже сподіваємось і бачимо, що на міжнародному рівні робляться зусилля, щоб дуже погані сценарії не були реалізовані", – сказала Санду.

У той же час, вона відкрито визнала, що Молдова вразлива в декількох відносинах і зазначила, що влада зобов'язана розглядати всі ризики з різною ймовірністю.

"Ми намагаємося розробляти протоколи з нуля для всіх ситуацій...

Я хотіла б, щоб усі громадяни були насторожі, але не панікували. Є шанс на дипломатичне рішення. Що означає бути напоготові? Знати, що є ці ризики, дізнаватися про них із достовірних джерел, бо багато політичних діячів намагаються спекулювати і дезінформувати про те, що Молдова хоче війни. Ми мирна країна і не загрожуємо іншим країнам. Нам потрібен мир, щоб зосередитися на внутрішніх справах", - сказала Санду.

Напередодні глава МЗС Молдови Ніку Попеску заявив, що Кишинів продовжить вимагати виведення російських військ з Придністров'я, а також знищення застарілих боєприпасів.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: