27.06.2022, 08:29

Росія допустила дефолт зі сплати суверенного боргу в іноземній валюті – Bloomberg

Леся Матвеева | Всі новини автора
Россия допустила дефолт

У Росії вперше з 1918 року стався дефолт із суверенних боргових зобов'язань в іноземній валюті. У ніч на понеділок, 27 червня, минув пільговий період із виплати відсотків у розмірі близько 100 млн доларів за держоблігаціями.

На думку агентства ]]>Bloomberg]]>, російська влада не оголошуватиме про дефолт офіційно, але "факт невиконання зобов'язань" буде зафіксований у разі, якщо інвестори не отримають свої гроші. Це буде перший дефолт РФ із зовнішнього боргу з 1918 року, передає Час Пік.

Росія вперше за сторіччя оголосила дефолт за своїм суверенним боргом в іноземній валюті. Bloomberg порівнює цю ситуацію з 1918 роком, коли більшовики, які захопили владу, відмовилися платити за царськими боргами.

Зазначається, що для рядових росіян цей дефолт майже нічого не означатиме, оскільки допущений за зовнішніми зобов'язаннями, а не за внутрішніми.

Ця ситуація стала кульмінацією жорстких західних санкцій, запроваджених після вторгнення РФ в Україну. Упродовж кількох місяців Кремлю вдавалося знайти шляхи обходу санкцій.

Поки що це в основному символічна подія, враховуючи, що Росія вже є економічним, фінансовим та політичним ізгоєм у більшості країн світу. Але це показує, як США, Європа та інші країни закрутили гайки з моменту початку вторгнення РФ в Україну, щоб зробити ведення нормальної фінансової діяльності для Росії практично неможливим.

Як пише Bloomberg, ця подія – похмурий маркер швидкого перетворення Росії на економічного, фінансового та політичного ізгоя. Єврооблігації країни торгуються на проблемних рівнях з початку березня, валютні резерви центрального банку залишаються замороженими, а найбільші банки відокремлені від світової фінансової системи.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк