05.08.2022, 07:42

Північна Македонія передала Україні чотири штурмовики Су-25

Леся Матвеева | Всі новини автора
Иллюстративное фото / Открытый источник

Північна Македонія передала Україні чотири штурмові літаки Су-25, отримані від Києва у 2001 році.

Північна Македонія передала Україні чотири штурмовики Су-25. Як ]]>зазначає ]]>видання MKD, посилаючись на міноборони Македонії, ці літаки Україна продала балканській країні в 2001 році, передає Час Пік.

"Чотири військові літаки СУ-25, які Македонія купила в України під час конфлікту 2001 року за чотири мільйони євро, цими днями передали Україні. Йдеться про літаки, які планувалося продати ще у 2004 році, потім їх хотіли модернізувати за стандартами НАТО, але ця ідея провалилася", - пише видання.

Видання нагадало, що під час конфлікту на Балканах у червні 2001 року Македонія купила в України чотири бойові літаки СУ-25 - три одномісні та один двомісний. Штурмовики, призначені для безпосередньої підтримки піхоти, під час конфлікту здійснили кілька бойових вильотів на підтримку наземних дій македонських сил безпеки.

Міністерство оборони Північної Македонії на запит журналістів про передачу Су-25 заявило, що рішення щодо надання Україні літаків буде "розсекречено і подано в порядку прозорості".

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк