"У цьому питанні немає нічого нового": Шольц не підтвердив передачу Україні ракет Taurus
Німецький канцлер Олаф Шольц заявив, що у питанні передачі Україні ракет Taurus наразі немає нових рішень.
Про це він заявив під час дебатів на німецькому телеканалі N-TV , передає Час Пік.
Авіаційна крилата ракета Taurus KEPD 350 великої дальності призначена для високоточного ураження захищених цілей противника на дальності до 500 км. Ракета важить 1 400 кг, її довжина — п'ять метрів. Базова модель ракети Taurus оснащена тандемною бетонобійною бойовою частиною типу MEPHISTO. Система підриву бойової частини може програмуватися на повітряний чи підземний підрив. У разі повітряного підриву обидва заряди підриваються одночасно.
"У цьому питанні немає нічого нового, про що можна було б говорити", – зазначив Шольц.
Канцлер ФРН нагадав, що увага Німеччини, як і раніше, зосереджена на постачанні Україні засобів протиповітряної оборони, важкої артилерії та танків.
"Це наш курс, яким ми продовжимо рухатися в тісній консультації з нашими міжнародними партнерами", – підкреслив канцлер.
За його словами, Німеччина і надалі продовжить співпрацю з партнерами у питання щодо військової допомоги Україні.
За даними ЗМІ, Україна попросила у Німеччини далекобійні крилаті ракети Taurus, які мають радіус дії до 500 кілометрів. Проте Німеччини відхилили запит.
Німецькі ЗМІ повідомляли, що Берлін нібито скоро може оголосили про передачу Taurus. Проте зараз продовжуються переговори з США.
Деякі депутати Бундестагу звернулися до німецького канцлера із закликом передати Україні далекобійні ракети Taurus.
Водночас міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запевнив, що за допомогою ракет Taurus і ATACMS українські Сили оборони наноситимуть удари виключно по об’єктах на території України.
Пропонуємо до перегляду:
Презентуємо вам сьомий епізод анімаційного серіалу "Хробаки", присвячений "золотим рукам" та чавунним головам "видатних" науковців країни-агресора, які днями й ночами втілюють у життя "передові технології" розпилу грошей.
Серіал створено лисичанською студією "Час Пікчерс продакшн". Автор ідеї Vit Richer, інтерв'ю з яким можна почитати тут.
Читайте також:
Білий дім запросив у Конгресу додаткові 22 млрд доларів для допомоги Україні
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |