15.05.2024, 21:55

Замах на Фіцо: стали відомі нові деталі 

Марина Гончар | Всі новини автора
фицо

Сьогодні, 15 травня, у словацькому місті Гандлова було поранено прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо. Нападника затримали на місці події.

Час Пік зібрав все, що відомо про інцидент.

МОМЕНТ ЗАМАХУ ПОТРАПИВ НА ВІДЕО 

У мережі оприлюднили кадри з місця інциденту. На них помічена група чоловіків, які стояли спиною до камери. Після стрілянини один із них, який нагадував Роберта Фіцо, присів і його різко підхопили охоронці. Пораненого завантажили в транспортний засіб і евакуювали.

ЖИТТЯ ФІЦО У НЕБЕЗПЕЦІ 

Відповідний запис опубліковано на офіційній ]]>Facebook-сторінці]]> Фіцо у середу, 15 травня.

У дописі зазначили, що в прем'єр-міністра Словаччини зробили декілька пострілів. Щоб не гаяти час, Фіцо перевозять гелікоптером до Банської Бистриці.  

"Сьогодні на Роберта Фіцо було скоєно замах. У нього було зроблено кілька пострілів, і зараз він перебуває у небезпечному для життя стані. На цей момент його перевозять гелікоптером до Банської Бистриці, оскільки дорога до Братислави зайняла б занадто багато часу, враховуючи необхідність невідкладного втручання. Найближчі кілька годин все вирішать", — йдеться у заяві.

ЗМІ НАЗВАЛИ ІМ'Я СТРІЛКА 

Словацький приватний телеканал Joj і портал Dennik N стверджує, що у Роберта Фіцо стріляв 71-річний чоловік із міста Левіце на заході країни. Журналісти зазначають, що постріл зробили з короткоствольної кульової рушниці, якою чоловік володів на законних підставах.

За інформацією PLUS 7 DNI, підозрюваний – письменник та один із засновників літературного клубу DÚHA Юрай Чінтула. Відомо, що окрім літературної діяльності він був активістом ліберальної партії країни.

Окрім цього, ЗМІ акцентують на тому, що Чінтула писав вірші про смерть.

"Багато разів я чекав, вбраний, напахчений, і підносив тост за свою смерть. Але вона так і не настала", — йдеться в одному з його творів.

Зазначимо, що правоохоронці затримали нападника одразу на місці, проте не коментували, хто такий стрілець.

 

ЯК ВІДРЕАГУВАЛИ СВІТОВІ ЛІДЕРИ 

Президент України Володимир Зеленський опублікував свою реакцію на замах на словацького прем'єра в соціальній мережі Х (колиш. Twitter). За його словами, це жахливий акт насильства, який стався в сусідній державі. Київ рішуче засуджує це та солідарний з народом Словаччини.

"Напад на прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо є жахливим... Необхідно докласти всіх зусиль для того, щоб насильство не стало нормою в жодній країні, в жодній формі та в жодній сфері", — написав Володимир Зеленський.

Президентка Словаччини Зузана Чапутова закликала зупинити ненависну риторику і жахливі вчинки, за якими зараз усі спостерігають. Замах на Фіцо вона назвала не просто нападом на людину, а й на демократію також.

"Я приголомшена. Ми всі вражені жахливим і підступним нападом на прем'єр-міністра Роберта Фіцо. Сталося щось, серйозність чого ми, очевидно, навіть не можемо усвідомити. Фізичний напад на прем'єр-міністра — це насамперед напад на людину, але це також і напад на демократію. Насильство будь-якого роду абсолютно неприйнятне", — заявила Зузана Чапутова.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у соціальній мережі Х залишив допис, де відреагував на стрілянину в Словаччині. Він назвав Роберта Фіцо своїм другом, тому вкрай шокований тим, що сталося.

"Молимося за його здоров'я і швидке одужання! Нехай Бог благословить його і його країну!" — пише Віктор Орбан.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц назвав замах боягузливим, однак інцидент його також шокував. Політик переконаний, що в європейській політиці не повинно бути місця насильству. Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак також заявив, що всі його думки зараз винятково з Робертом Фіцо та його родиною.

Нагадаємо, що вдень сталася стрілянина після виїзного засідання уряду Словаччини у місті Гандлова. За словами свідків, які були на місці події, Фіцо підійшов до людей, які його вітали, після чого пролунало кілька пострілів.

Читайте також: Швеція не виключає відправлення військ до України, але є умова

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк