20.05.2024, 09:35

Ще одна країна підтримала відправлення західних військ до України

война

Відправлення військ НАТО до України не втягне Альянс у війну з РФ. Страхи не мають під собою реальних підстав, і якщо Росія захоче напасти - нападе.

З такими заявами виступила прем'єр-міністр Естонії Кайя Каллас, передає Час Пік з посиланням на ]]>Financial Times.]]>

За словами Каллас, "є країни, які вже тренують солдатів на місцях". Тренування проходять на їхній страх та ризик. Разом з тим, атака росіян на навчальний персонал не призвела б до автоматичного включення 5-ї статті НАТО.

"Я не можу собі уявити, що якщо там хтось постраждає, то ті, хто відправив своїх людей, скажуть: "Це стаття 5. Давайте... розбомбимо Росію". Це не так працює. Це не відбувається автоматично. Тому ці страхи не мають під собою підстав", - наголосила прем'єр.

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Сі Кей Браун також вважає, що західні лідери врешті-решт прийдуть до рішення про відправку солдатів до України. Каллас стверджує, що для ухвалення відповідного кроку з боку Естонії необхідне схвалення парламенту, втім "ми не маємо зараз нічого виключати".

"Російська пропаганда говорить про війну з НАТО, тому їм не потрібне виправдання. Хоч би що ми робили зі свого боку... Якщо вони захочуть напасти, вони нападуть", - додала прем'єр.

Читайте також: Будівництво нових об'єктів і відновлення старих: які "плани" щодо Лисичанська озвучують росіяни та чи схоже це на правду

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк