18.06.2024, 19:12

У парламенті Швейцарії обговорюють можливість непрямих поставок зброї в Україну

Марина Гончар | Всі новини автора
швецария

Комітет з питань політики безпеки Національної ради Швейцарії, яка є нижньою палатою парламенту країни, зробив важливий крок до дозволу непрямого експорту зброї в Україну. Це рішення викликало значний резонанс як у самій Швейцарії, так і за її межами.

Як повідомляє видання ]]>Blick]]>, комітет схвалив пропозицію внести зміни до Закону про експорт озброєнь. За це рішення проголосували 10 членів комітету, стільки ж висловились проти, а ще чотири утримались, передає Час Пік.

Вирішальний голос належав голові комітету, Зайлер Граф, представниці Соціал-демократичної партії. Вона зазначила на пресконференції, що більшість членів комітету підтримують необхідність змін до чинного законодавства, яке наразі перешкоджає реекспорту швейцарської зброї в Україну.

Пропозиція тепер буде представлена на розгляд Національної ради Швейцарії. Проте, поки невідомо, чи знайдеться там достатньо голосів для її ухвалення. Якщо нижня палата підтримає зміни, законопроєкт буде переданий на розгляд верхньої палати – Ради кантонів.

У разі схвалення законопроєкту, такі країни, як Німеччина, Данія та Іспанія, зможуть передавати Україні швейцарську зброю. Це рішення може значно змінити поточну ситуацію з постачанням військової допомоги Україні, яка досі була обмежена через чинні швейцарські закони.

Дискусії навколо цієї ініціативи виявили глибокі розбіжності серед швейцарських політиків. Прихильники змін наголошують на важливості підтримки України в її боротьбі проти агресії, вказуючи на необхідність більш гнучкої політики експорту зброї. Вони вважають, що Швейцарія повинна зробити свій внесок у підтримку міжнародного миру та безпеки.

Противники ж аргументують свою позицію традиційною політикою нейтралітету Швейцарії, підкреслюючи ризики втягування країни в міжнародні конфлікти. Вони побоюються, що зміни в законодавстві можуть негативно вплинути на репутацію Швейцарії як нейтральної держави.

Таким чином, рішення комітету з питань політики безпеки відкриває новий етап у дебатах щодо ролі Швейцарії в міжнародних відносинах та її позиції щодо збройних конфліктів. В найближчі тижні стане ясно, чи підтримає Національна рада ці зміни і як це вплине на подальшу політику Швейцарії у сфері експорту зброї.

Читайте також: Єдина роумінгова зона Україна-ЄС: Зеленський підписав важливий закон

На що слід звернути увагу під час вибору бюро перекладів?

Як вибрати зимовий спецодяг

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк