10.11.2024, 11:35

Червоне попередження, якого не було: як бездіяльність влади спричинила трагедію у Валенсії

Віра Висоцька | Всі новини автора
Валенсія

У центрі Валенсії тисячі протестувальників зібралися, щоб висловити обурення діями регіональної влади під час руйнівної повені у східній Іспанії, яка забрала життя понад 200 людей і стала однією з найсильніших за останні три десятиліття. Організаторами акції виступили близько 20 громадських організацій, які вимагають відставки регіонального керівника Карлоса Масона, звинувачуючи його у недостатньо швидкій реакції на стихійне лихо.

Протест транслювали на YouTube-каналі ]]>Sky News]]>, передає Час Пік.

Жителі обурені тим, що в день початку шторму на мобільні телефони не надійшло своєчасне попередження. Державне агентство AEMET видало "червоне" попередження ще о 7:31 ранку, однак регіональна влада лише увечері розіслала аналогічне повідомлення, коли повінь уже досягла піку, і тисячі людей поверталися з роботи. Пізніше влада видалила свій допис у соцмережах, у якому запевняли, що шторм вщухає.

Експерт із гідрології Університету Валенсії Ана Камараса-Бельмонте зазначає, що своєчасне попередження могло б урятувати життя. Вона вважає, що запізніла реакція спричинила більшу кількість жертв і руйнувань. Карлос Масон, у свою чергу, стверджує, що попереджувальні повідомлення надсилалися за кілька днів до початку шторму, і зазначив, що завдяки зусиллям рятувальників вдалося евакуювати 36 605 людей.

Суперечки також виникли через те, що Масон долучився до екстреного засідання лише через дві години після початку повені. Жителі та громадські організації вимагають розслідування і вжиття заходів, щоб уникнути подібних трагедій у майбутньому.

Читайте також: У російському Брянську почалися пожежі після атаки БПЛА: під удар могла потрапити військова частина

Московська область під масованою атакою БПЛА: в аеропортах запровадили план "Килим"

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк