04.01.2025, 07:31

Польща розпочала головування у Раді Європейського Союзу

Польша начала председательство в Совете Евросоюза

Польща 1 січня офіційно розпочала головування у Раді Європейського Союзу, яке триватиме шість місяців – до 30 червня. Польща змінила у цій ролі Угорщину.

Польща 1 січня прийняла від Угорщини ротаційне головування у Раді ЄС. Основним завданням Варшави стане зміцнення європейської безпеки на тлі геополітичних викликів. Про це йдеться на ]]>сайті]]> Польського головування в ЄС, повідомляє Час Пік.

"Для Європи це час випробувань та рішень. Європейський Союз повинен захистити себе та своїх громадян та піклуватися про своє найближче сусідство. Він має надати європейцям почуття безпеки та перспективу розвитку", – йдеться у заяві.

Програма майбутньої діяльності Польського головування в ЄС зосереджена на кількох головних тематичних напрямках:

  • Оборона та безпека
  • Захист людей та кордонів
  • Протидія зовнішньому втручанню та дезінформації
  • Створення умов безпечного ведення бізнесу
  • Енергетичний перехід
  • Розвиток конкурентоспроможного та сталого сільського господарства
  • Забезпечення безпеки здоров'я

Україна розраховує "на польське лідерство, принципову позицію та рішучість" після того, яка офіційна Варшава з початком 2025 року перебрала на себе головування у Раді Європейського Союзу. Про це 1 січня заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

"Ми очікуємо нових ініціатив щодо посилення військової підтримки України та санкційного тиску на агресора. Ми прагнемо динамічного процесу вступу України до ЄС, включаючи відкриття Кластеру 1 та інших кластерів за результатами скринінгового процесу", – написав глава МЗС України у соцмережі "X".

Голова Європейської ради Антоніу Кошта заявив про пріоритетність підтримки України найближчим часом і що Польща перебуває на передньому краї оборонних можливостей Європейського союзу, які необхідно розвивати для захисту країн, суспільств і цінностей ЄС.

"Україна має залишатися нашим головним пріоритетом. Цього року ми повинні продовжувати підтримувати Україну - стільки, скільки необхідно, стільки, скільки буде потрібно, щоб домогтися всеосяжного, справедливого і міцного миру. Міжнародне право має восторжествувати заради свободи українського народу і нашої спільної безпеки", - заявив Кошта 3 січня на церемонії відкриття польського головування у Раді ЄС.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк