ЄС готує масштабну відповідь на тарифну політику Трампа: перший пакет мит на $28 млрд

Країни Європейського союзу планують найближчими днями вжити рішучих контрзаходів у відповідь на нові мита, запроваджені президентом США Дональдом Трампом. ЄС готується схвалити перший пакет цільових заходів, який включає мита на імпорт американських товарів загальним обсягом до 28 мільярдів доларів.
За даними Reuters, Єврокомісія, яка відповідає за торгівельну політику блоку, вже у понеділок, 7 квітня, представить детальний перелік американських товарів, що підпадають під додаткові мита.
До списку можуть увійти широкий спектр продукції: від продуктів харчування (м'ясо, злакові культури, вино) до повсякденного попиту (жувальна гумка, зубна нитка, пилососи і навіть туалетний папір).
Особливу увагу привертає ситуація із бурбоном - Єврокомісія запропонувала встановити на цей американський віскі 50% мито. Однак ця пропозиція вже викликала різку реакцію з боку Білого дому: президент Трамп пригрозив заходами у відповідь у вигляді 200% мита на весь алкоголь з країн ЄС.
Цього ж понеділка у Люксембурзі відбудеться перша загальноєвропейська політична зустріч після оголошення Трампом нових тарифів. На ній міністри торгівлі всіх 27 країн-членів обговорять наслідки американських мит та сформують єдину стратегію реагування.
За інформацією європейських дипломатів, головна мета зустрічі – узгодити спільну позицію. Офіційно ЄС, як і раніше, прагне переговорів з Вашингтоном про скасування мит, але одночасно готується до введення заходів у відповідь, якщо компромісу не буде досягнуто.
Як зазначає Reuters, серед країн-членів ЄС існують розбіжності щодо масштабу відповіді. Франція, наприклад, закликає до ширшого пакету заходів, не обмежуючись лише митом. У той же час Ірландія, яка експортує до США майже третину своєї продукції, наполягає на "зваженій та обдуманій" відповіді. Італія, будучи третім за обсягами експортером у США серед країн ЄС, взагалі ставить під сумнів необхідність контрзаходів.
Очікується, що перший пакет контрмит ЄС буде винесений на голосування в середу, 9 квітня, і з ймовірністю буде схвалений. Заходи планують запровадити поетапно: частина - з 15 квітня, решта - за місяць.
Нагадаємо, 2 квітня президент США Дональд Трамп підписав указ про введення мит на імпорт товарів із більш ніж 180 країн.
Для окремих держав вводяться взаємні мита у діапазоні від 11% до 48%, а решти діє "базова" ставка 10%.
Тарифна політика Трампа вже викликала хвилю заходів у відповідь по всьому світу. Китай оголосив про введення 34% мит на всі імпортовані американські товари, які набудуть чинності 10 квітня.
Крім того, КНР запровадила експортний контроль на ключові рідкісноземельні елементи та призупинила експортну кваліфікацію для 16 американських компаній. Канада ввела 25% мито на автомобілі зі США, а Великобританія підготувала список із 8000 американських товарів для можливих митних тарифів. Президент Франції Емануель Макрон навіть закликав зупинити французькі інвестиції у США.
Тарифи торкнулися й України, для якої було введено базове мито 10%. В українському уряді зазначили, що такий крок "складний, але не критичний" для економіки країни.
Читайте також: Протягом 30 днів: Трампу спробують оголосити про імпічмент
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |