Франція окреслила "червоні лінії" для миру з Росією: повага до територіальної цілісності України — безкомпромісна умова

Франція чітко визначила свою позицію щодо будь-яких можливих домовленостей про завершення війни Росії проти України. Як заявили в Єлисейському палаці, мирна угода з Москвою можлива лише за умови повного дотримання територіальної цілісності української держави. Таким чином Париж фактично встановив "червоні лінії", за які європейська дипломатія не готова заходити.
Про це, з посиланням на заяву офісу президента Франції Еммануеля Макрона, яку наводить AFP , передає Час Пік.
Ця заява стала офіційною реакцією Франції на слова віцепрезидента США Джей Ді Венса, який припустив, що для досягнення миру і Києву, і Москві доведеться піти на поступки та погодитися на певні територіальні компроміси. Зокрема, Венс висловив думку, що кожна зі сторін конфлікту повинна змиритися з втратою частини контролю над нинішніми територіями.
У Парижі така позиція викликала категоричне несприйняття. Представники офісу президента Франції Еммануеля Макрона наголосили: територіальна цілісність України є ключовим принципом для всієї Європи, і її порушення неприйнятне в будь-якій формі. Це, за словами французьких чиновників, одна з основоположних вимог європейських країн, яку не можна обійти під час переговорів про мир.
"Територіальна цілісність України та її європейські прагнення — це дуже жорсткі вимоги для європейців", — наголосили в офісі Макрона.
Таким чином Франція вкотре підтвердила свою рішучу підтримку України в боротьбі за відновлення її міжнародно визнаних кордонів, включаючи Крим та Донбас. Щобільше, Париж підкреслив: європейські країни не готові приймати жодних сценаріїв, які легітимізують територіальні захоплення Росії.
Ця позиція Франції особливо важлива на тлі дискусій, які останнім часом активізувалися в західних політичних колах — зокрема в США — щодо шляхів досягнення миру. Вона свідчить про те, що попри прагнення деяких політиків до швидкого припинення війни за будь-яку ціну, Європа наполягає на дотриманні міжнародного права та принципів, закріплених у Статуті ООН.
У довгостроковій перспективі така рішучість західних союзників може відіграти ключову роль у формуванні умов, за яких Росії доведеться піти з окупованих територій, а Україні — відновити свій суверенітет у повному обсязі.
Читайте також:
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |