27.01.2022, 11:48

27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Леся Матвеева | Всі новини автора
Холокост

Щорічно 27 січня в Україні та світі відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.

Цей День проголошено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Співавторами резолюції виступили 100 держав, в пам'ять про жертви нацистського терору під час Другої світової війни, повідомляє Час Пік.

"Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість", - йдеться в резолюції ГА ООН.

Ініціаторами ухвалення документа виступили Ізраїль, Канада, Австралія, Росія і США, а їх співавторами - ще понад 90 держав.

Україна на державному рівні приєдналася до святкування цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова ВРУ від 5 липня 2011 р.).

Як зазначили в ООН, ухваливши резолюцію 60/7, Генеральна асамблея ООН відкинула будь-яке заперечення Голокосту як історичної події, будь-то повністю або частково, і беззастережно засудила всі прояви релігійної нетерпимості, підбурювання, переслідування або насильства щодо окремих осіб або громад, обумовлені етнічним походженням або релігійними віруваннями, де б вони не мали місце.

Асамблея ООН постановила оголосити 27 січня щорічним Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту, і наполегливо закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоб майбутні покоління зберегли пам’ять про цю трагедію з метою не допустити повторення геноциду.

Дата 27 січня обрана не випадково. Як повідомляє Український інститут національної пам'яті, саме в цей день 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в'язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау недалеко від польського Освенцима.

Також Асамблея ООН попросила Генерального секретаря ООН заснувати програму просвітницької діяльності “Голокост і ООН” і вжити заходів щодо мобілізації громадянського суспільства з метою збереження пам’яті про Голокост та просвітництва щодо пов’язаних з ним питань, щоб запобігти майбутнім актам геноциду.

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона - на території колишнього Радянського Союзу.

"Сьогодні Україна разом з усім світом вшановує пам'ять жертв Голокосту та молиться за тих, хто пройшов через пекло тотального знищення. Цей день – нагадування для нас, до чого може призвести політика антисемітизму, ксенофобії, ненависті та шовінізму.

І наш обов'язок – засвоїти цей урок історії та об’єднати зусилля, щоб не допустити повторення трагедій, подібних Голокосту.

Ніколи знову. Вічна пам’ять безневинно закатованим жертвам...", - написав екс-президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: