06.12.2020, 07:55

В Україні за самоізоляцію дають соцдопомогу: хто та на які виплати може розраховувати

Леся Матвеева | Всі новини автора
В Украине за самоизоляцию полагается соцпомощь

В Україні на період дії карантину розширено перелік страхових випадків, за якими передбачено надання матеріального забезпечення Фондом соціального страхування.

У Міністерстві юстиції України розповіли, що на період карантину розширено список осіб, які мають право на отримання соцдопомоги, повідомляє Час Пік.

Виплати покладаються офіційно працевлаштованим особам, які перебувають на стаціонарному лікуванні у лікарнях або на самоізоляції під медичним наглядом у зв'язку з COVID-19, а також втратили з цієї причини працездатність.

Хто підлягає самоізоляції

"Самоізоляція – перебування особи, стосовно якої є обґрунтовані підстави щодо ризику інфікування або поширення нею інфекційної хвороби, у визначеному нею місці (приміщенні) з метою дотримання протиепідемічних заходів на основі зобов’язання особи (Закон України "Про захист населення від інфекційних хвороб")", - повідомляється на Facebook-сторінці Мін'юсту.

Самоізоляції підлягають особи:

- які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим коронавірусом, крім осіб, які під час виконання службових обов’язків використовували засоби індивідуального захисту відповідно до рекомендацій щодо їх застосування;

- з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом захворювання на COVID-19 у легкій формі за умови, що особа не потребує госпіталізації;

- які перетинають державний кордон та прибули з держави або є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19, крім осіб, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою (наприклад, дітей, які не досягли 12 років);

- які прибувають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, крім осіб, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою (наприклад, осіб, які мають намір вступити до закладів освіти);

- з підтвердженим діагнозом COVID-19, виписані із закладу охорони здоров’я, до моменту одужання.

Розмір допомоги та кому дають

Якщо тимчасова непрацездатність застрахованої особи викликана карантином, накладеним органами санітарно-епідеміологічної служби, фінансова допомога за рахунок Фонду соціального страхування України надається з першого дня за весь час відсутності на роботі з цієї причини.

Офіційно працевлаштовані українці, які заразилися COVID-19 і перебувають у лікарні або на самоізоляції, надається допомога по тимчасовій непрацездатності у формі матеріального забезпечення в розмірі 50% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

Медики у разі захворювання коронавірусом отримають 100% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

Механізм надання соцдопомоги за самоізоляцію

Відповідно до чинного законодавства, надання застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності фінансується Фондом соціального страхування України, на підставі виданого у встановленому порядку листка непрацездатності, починаючи з 6-го дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності.

Перші п’ять днів непрацездатності оплачуються за рахунок коштів роботодавця.

У разі захворювання дитини віком до 14 років листок непрацездатності отримує один із працюючих батьків. У такому разі Фонд соціального страхування України оплачує такий листок непрацездатності, починаючи з першого дня хвороби, але не більше 14 календарних днів. Утім, якщо дитина перебуває на стаціонарному лікуванні, часового обмеження немає.

Читайте також:

В Україні з 1 грудня зріс прожитковий мінімум

В Україні з 1 грудня збільшиться розмір аліментів

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк