04.01.2021, 15:28

З 8 січня в українських супермаркетах буде неможливо купити ряд товарів повсякденного вжитку, - АТП

Марина Началова | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
супермаркет

Під час жорсткого карантину, який вводиться в України з 8 по 24 січня, навіть у супермаркетах буде неможливо придбати побутову хімію, одяг, пресу, лампочки, батарейки.

Про це ]]>заявила]]> на своєму сайті Американська торговельна палата в Україні та закликала Уряд переглянути умови січневого локдауну, передає Час Пік.

У Палаті нагадали, що згідно з рішенням Кабінету Міністрів України, з 8 січня 2021 року до 25 січня 2021 року на всій території України забороняється торгівля будь-якими товарами, окрім продуктів харчування, лікарських засобів та виробів медичного призначення, засобів гігієни та зв’язку, а також кормів, ветеринарних препаратів, насіння, засобів захисту рослин. Будь-які інші товари можна буде замовити лише з адресною доставкою.

Американська торговельна палата звертає увагу на те, що мова йде не лише про повне закриття спеціалізованих магазинів. З 8 січня навіть в супермаркетах буде заборонено продавати значну частину товарів повсякденного вжитку: побутову хімію та інструменти, одяг, пресу, лампочки, батарейки, дитячі товари для навчання.

Для обмеження доступу відвідувачів до заборонених для реалізації товарів, згідно з рішенням Уряду, супермаркети будуть вимушені закривати окремі відділи або забороняти продаж таких товарів безпосередньо при розрахунку на касі, заявляють у АТП. На думку компаній-членів Палати, таке рішення не лише є прямим обмеженням прав споживачів у придбанні необхідної продукції, але й потенційно призводитиме до виникнення конфліктних ситуацій в магазинах.

Щоб попередити негативні наслідки, як для суб’єктів господарювання, так і для споживачів, протягом грудня Палата неодноразово зверталася до Кабінету Міністрів України з проханням переглянути текст відповідного рішення – постанови №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Пропонована бізнес-спільнотою редакція дозволяє роботу суб’єктів господарювання, які продають товари на торговельних площах, не менш як 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутової хімії, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів.

Як зазначили в АТП, станом на сьогодні питання все ще залишається невирішеним. Обмеження асортименту торговельних закладів є нелогічним, оскільки споживач, перебуваючи у торговельному закладі, має рівний доступ до всіх товарів, наголосили в Палаті. Як наслідок, варто очікувати додаткових збитків для бізнесу та держави, а також значного невдоволення споживачів.

Читайте ще: Впливає на психіку: Доктор Голубовська розповіла про постковідний синдром у українців

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss