25.01.2021, 17:13

Тарифні протести і не тільки: де і чому сьогодні мітингували українці

Марина Началова | Всі новини автора
протест

Понеділок, 25 січня видався "багатим" на мітинги в різних куточках України. Учасники масових акцій протестували проти дорогої комуналки, корупції в морській сфері та вимагали захистити інтереси важко хворих.

Час Пік дізнався, в яких регіонах і з якого приводу сьогодні проходять акції протесту.

"Тарифні бунти" активізувалися знову: протестувальники прийшли до Зеленського

У кількох областях України сьогодні учасники акцій протесту перекривали траси, вимагаючи знизити тарифи на комунальні послуги.

Так, в черговий раз протестуючі в Полтаві перекрили дорогу Київ-Харків, вимагаючи відставки обласної влади і керівництва "Нафтогазу".

Дві державні траси перекрили демонстранти на Харківщині: М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта в районі Краснограда і М-03 Київ-Харків-Довжанський в Пісочині.

Також була перекрита траса під Херсоном. Кілька десятків людей вийшли на акцію з плакатами із зверненнями до президента і уряду.

Масова акція проти дорогої комуналки відбулася в Житомирі. Місцеві жителі виступають за відставку Кабміну, аудит діяльності НКРЕКУ і зниження тарифу на електроенергію. Спочатку люди зібралися біля ОДА, потім перемістилися до Житомирської міськраді і перекрили найближчу дорогу. Після цього учасники мітингу увійшли в будівлю міськради і розмістилися в залі засідань. З ними спілкується міське керівництво.

Тарифний протест дістався і до Офісу президента. Мітингувальники прийшли "привітати платіжкою" Володимира Зеленського, який сьогодні відзначає день народження.

Під ОПУ зібралися кілька десятків людей - жителі Києва та інших регіонів України. Вони вимагають негайно знизити "грабіжницькі" тарифи на газ та інші комунальні послуги.

У портових містах України протестують моряки

Сьогодні також проходять акції протесту проти корупції в сфері підготовки та дипломування моряків. Мітинги зібралися в Одесі, Миколаєві, Херсоні, Очакові, Ізмаїлі, Маріуполі та Києві. Одеські моряки перекривали автодорогу Одеса-Київ.

Учасники акцій заявляють, що моряки не можуть отримати жодного документа без хабарів.

Прес-служба Морської палати України повідомила, що серед вимог мітингувальників - відставка міністра інфраструктури Владислава Криклія та в.о. голови Держслужби морського та річкового транспорту Андрія Глазкова, прийняття наказу Мінінфраструктури про спрощення системи дипломування моряків, прийняття закону про скасування іспитів для повторного підтвердження дипломів моряків зі схваленим стажем.

Під Верховною Радою вимагали легалізувати медичний канабіс

Сьогодні під будівлею Верховної Ради проходив мітинг з вимогою прийняти законопроект №4553 про легалізацію застосування марихуани в медичних цілях.

Як повідомляє видання "Букви", активісти прийшли з плакатами "Ми більше не можемо терпіти біль", "Зупиніть страждання 2 млн пацієнтів", а також розмістили біля входу дошку з вкрученими саморізами, як символ болю.

Медична марихуана використовується для купірування хронічних болів, м'язових спазмів, побічних ефектів при лікуванні ВІЛ та хіміотерапії.

Артисти вийшли відстоювати свої авторські права

Ще одну акцію біля Верховної Ради проводять українські артисти і автори. На мітинг-концерт "За права авторів! За чесні роялті!" прийшли учасники груп "Антитіла", "ТНМК", "Друга ріка", MOZGI, GO-A, Green Grey та інші.

Учасники акції заявили, що в Україні авторські права артистів дуже погано захищені, роялті протягом багатьох років просто не доходили до авторів. Від депутатів Верховної Ради вимагають відповідних законодавчих ініціатив, які забезпечать захист майнових прав творчих діячів.

Як видно, приводів для мітингів в українців вистачає. Залишається сподіватися, що влада прислухається до вимог протестуючих.

А поки спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що українцям можуть компенсувати витрати на комунальні послуги за січень.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: