08.04.2021, 07:46

Підсумки екстреної позачергової зустрічі ТКГ, яка була проведена за ініціативою України

Леся Матвеева | Всі новини автора
Итоги экстренной внеочередной встречи ТКГ

На терміновому позачерговому засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей, яке відбулося 7 квітня з ініціативи України, сторони на словах підтвердили прихильність режиму припинення вогню, але відповідну письмову заяву не прийнято через позицію РФ.

Про це повідомляє Українська делегація для участі в Тристоронній контактній групі на сторінці в Facebook, передає Час Пік.

Єдиним робочим питанням на терміновому засіданні ТКГ стало повернення до суворого дотримання домовленостей про припинення вогню, досягнутих 22 липня 2020 року.

Сторони підтвердили:

  • готовність та необхідність дотримання режиму припинення вогню та виконання домовленостей від 22 липня 2020 року,
  • що не залишилося жодних додаткових умов для цього.

"Спільної заяви по факту, яку запропонував координатор Підгрупи з безпеки Глава СММ ОБСЄ Посол пан Х.Чевік, та на користь прийняття якої висловилася українська сторона, не прийняли.

Російська сторона зажадала внести додаткові корективи у текст підсумкової заяви, які, на нашу думку, мали задум показати її у більш вигідному для неї світлі", - повідомляє Українська делегація для участі в ТКГ.

У свою чергу, повноважний представник Росії на переговорах Борис Гризлов заявив журналістам, що на засіданні Тристоронньої контактної групи не вдалося досягти конкретних результатів щодо зміцнення перемир'я на Донбасі,

"В учасників контактної групи була надія, що в результаті засідання будуть запропоновані конкретні кроки з реалізації додаткових заходів. Однак чотиригодинне обговорення закінчилося безрезультатно", - сказав Гризлов.

Наступне, чергове загальне засідання ТКГ заплановано на 14 квітня.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк