21.07.2021, 07:50

Україна відкриває вакцинацію проти COVID-19 для всіх бажаючих

Ольга Романец | Всі новини автора
вакцинация

Україна відкриває останній - 5-й етап вакцинації населення проти COVID-19, на якому будуть прищеплювати всіх бажаючих у віці від 18 років. При цьому пріоритет буде віддаватися вразливим групам населення, зокрема людям у віці від 60 років і людям з супутніми захворюваннями.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ, передає Час Пік.

Серед пріоритетних груп залишаються також медики, педагоги, соціальні працівники та військові, які контактують з великою кількістю людей.

"Ми отримуємо все більше вакцини проти COVID-19 і створюємо все більше пунктів, центрів, мобільних бригад з імунізації. Це дозволяє відкрити вакцинацію для всіх бажаючих і захистити якомога більше людей від коронавірусної хвороби, зокрема від нового штаму "Дельта", який вже дістався до України. У той же час в пунктах і центрах вакцинації в першу чергу будуть прищеплювати літніх людей, людей з хронічними хворобами та інші вразливі групи населення", - зазначив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

З відкриттям 5-го етапу запис у чергу на вакцинацію через сайт чи мобільний додаток "Дія" перестає працювати, адже тепер кожен охочий може записатися безпосередньо на щеплення.

Записатися на вакцинацію від COVID-19 можна в пунктах щеплень, які діють у більшості закладів первинної медичної допомоги, зателефонувавши до реєстратури відповідної установи. Також по телефону або онлайн можна зареєструватися на щеплення в центри масової вакцинації, які відкриваються в різних містах України і працюють в робочі та вихідні дні.

Повний перелік пунктів і центрів з адресами і телефонами є на сайті ]]>vaccination.covid19.gov.ua.]]>

Працівників сфери охорони здоров'я, освіти, соціальної сфери, військовослужбовців, працівників структур державної безпеки та структур, які забезпечують роботу держави, працівників органів державної влади та місцевого самоврядування всіх рівнів, а також організовані колективи з понад 50 охочих щепитися вакцинують мобільні бригади за місцем їх роботи.

Люди, які не можуть самостійно пересуватися, можуть викликати мобільну бригаду з вакцинації додому за номером контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19 або через свого сімейного лікаря.

Щеплення здійснюють вакцинами Comirnaty/Pfizer-BioNTech, CoronaVac/Sinovac Biotech, AstraZeneca (Covishield, SKBio) і Moderna. Кожна з цих вакцин ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби і рятує життя.

Нагадаємо, за даними МОЗ, в Донецькій області працюють 5 пунктів вакцінації - у Волновасі, Краматорську, Маріуполі, Торецьку та Костянтинівці.

У Луганській області відкриті 4 пункти: у Сєвєродонецьку, Сватове, Старобільську та Новоайдарі.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк