11.05.2022, 16:13

Україна перемогла у першій фазі війни, але попереду довга боротьба до повного звільнення територій, - Маляр

Марина Началова | Всі новини автора

Перша фаза війни завершилася перемогою України, оскільки ворог не досяг жодної з цілей і зазнав важких втрат.

Про це сказала на прес-конференції заступник міністра оборони Ганна Маляр, передає Час Пік.

За її словами, ворог не зміг завоювати Україну ні за три дні, ні за два місяці, ні до 9 травня. Ввійна перейшла у другу фазу, і водорозділом була оборона Києва.

За словами Маляр, росіяни ставили завдання захопити Київ максимум за два тижні і таким чином взяти під контроль всю Україну.

"У першій фазі війни, тобто коли ціллю було саме захоплення Києва, ворог використовував свої елітні підрозділи. І йдеться про велику кількість, це концентрація близько 24-х батальйонно-тактичних груп. Ворог використовував тактику домінування і за кількістю зброї, і за чисельністю особового складу. Характерною ознакою для першої фази війни є величезні втрати противника як в особовому складі, так і в техніці. На цьому етапі Збройні сили України завдали абсолютний удар ворогу, і перша фаза завершилася перемогою ЗСУ", - повідомила Маляр.

Вона зазначила, що тепер ворог став застосовувати іншу тактику і стратегію війни, в Росії ще є багато ресурсів, техніки, вона може мобілізувати людей у найближчі тижні.

"Попереду на нас очікує надзвичайно складний і тривалий етап боротьби до повного звільнення наших територій у міжнародно визнаних кордонах", - заявила Маляр.

Читайте ще: Знищено понад 26 350 окупантів: втрати ворога станом на 11 травня

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк