05.07.2022, 16:32

Поїздки по Україні лише за дозволами: у Міноборони пояснили нововведення для чоловіків

мотузяник

Заборона на пересування військовозобов'язаних по Україні передбачена законодавством 1992 року. Наразі проводиться вдосконалення нормативно-правової бази.

Про це повідомив речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник під час сьогоднішнього брифінгу, передає Час Пік.

"Це питання, яке отримало великий запит від суспільства. Треба розуміти, що сьогодні триває вдосконалення нормативно-правової бази, яка вже діє. Подібна норма вже була закладена в законі України про загальний військовий обов'язок та військову службу, який діяв ще з 1992 року. Наразі на виконання цих норм у рамках нормування процесу Генеральний штаб відпрацював відповідний перелік", - розповів Мотузяник.

За його словами, подібних обмежень раніше справді не було. Але зараз в Україні триває війна, тому держава має володіти інформацією про мобілізаційний ресурс.

"Це дуже важливо. Керівники територіальних центрів комплектування на місцях також повинні володіти інформацією та знати, де знаходиться мобілізаційний ресурс, щоб знати, як діяти у разі виникнення ситуацій, коли треба буде активізувати цей процес", - пояснив речник Міноборони.

Він зазначив, що порядок видачі дозволів буде відпрацьовано на практиці у самих центрах комплектування.

"Будуть визначені категорії громадян. Станом наразі йдеться про призовників, військовозобов'язаних, а також про резервістів. Такі дозволи будуть видаватися на місцях від 30 діб до одного року. Крім того, будуть виведені окремі категорії громадян, які регулярно здійснюють такі виїзди до рамках службових обов'язків. Поки що жодної паніки. Відповідного балансу між забезпеченням права громадян на вільне пересування та між порядком контролю за мобілізаційним ресурсом буде дотримано", - додав Мотузяник.

Читайте також: Переміщатися по Україні без дозволу від військкомату буде заборонено: роз'яснення Генштабу

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк