03.08.2022, 10:40

Російський наступ видихається. Війна має всі шанси перейти в окопну стадію - політолог

Леся Матвеева | Всі новини автора
война в Украине / Фото: Генштаб ВСУ

Війна може перейти в окопну стадію. Російський наступ видихається. Для захисту захоплених територій російській армії ресурсів вистачить, для наступу - недостатньо.

На думку політолога Кирила Сазонова, російський наступ швидко видихається, і це відбувається просто на очах. За місяць картина війни суттєво змінилася. Про це політолог ]]>пише ]]>у Facebook, передає Час Пік.

"Ще місяць тому вони буквально, вибачте, "кидали м'ясо" на Сєверодонецьк та Лисичанськ не рахуючи. Снаряди та ракети, то зрозуміло, але й людей не шкода їм було зовсім. Що тижня нова партія. Але потроху дефіцит поповнень відчувався. На окупованих територіях хапали усіх під мобілізацію. На самій Московії заманювали зарплатнею на контракт, та навіть зеків намагались долучити.

Початок серпня інша картина. РФ перекидає резерви з Донецького напрямку на Херсонщину, хоча вихід на кордони саме Донецької області вважався донедавна пріоритетним. Бо дозволяв казати про успішне завершення першої стадії «спецоперації", - пише Сазонов.

За його словами, всі штурмові дії російської армії сьогодні – це локальні операції. Мова про великий наступ не йде. Для цього РФ просто недостатньо ресурсів.

"Тому Кремль докладає всіх зусиль, щоб таки долучити до участі Білорусь, або сформувати Третій армійський корпус резерву з контрактників", - пише Сазонов.

На думку політолога, "виграє не той, хто зміг захопити більше, а той, хто завдасть максимальних втрат ворогу і збереже свою армію". Саме тому, за словами Сазонова, "логіка нашого керівництва диктує дуже бережне ставлення до людей".

"Великих втрат виборець командуванню не пробачить. Та й значні втрати при штурмах якогось міста для Київа будуть значити фактичну втрату армії. Що зробить нас легкою здобиччю. Що маємо у підсумку? Україна та Московія вимушено переходять від наступів до оборони. Потрібна хоч короткочасна пауза...", - пише Сазонов.

За словами політолога, затягувати паузу надовго не варто, оскільки погода незабаром почне вносити свої корективи – дощі роблять просування військ дуже небезпечним.

"Але є деякі моменти. Перший це вмотивованість. Українці й надалі будуть боронити свою державу у будь-яких умовах. Росіяни вмирати не хочуть зовсім. Другий полягає у тому, що Україна отримує все більше сучасної зброї від партнерів. РФ чекати на допомогу не від кого. Обидва моменти на користь України. Тобто баланс сил поступово змінюється…", - пише на закінчення Сазонов.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк