11.01.2024, 16:47

В Україні по-новому маркуватимуть пачки цигарок - фото

Оксана Мовчан | Всі новини автора
івапрол

З 11 січня 2024 року в Україні зміняться норми щодо маркування пачок тютюнових виробів. Відтепер виробники мають розміщувати на пакуванні із сигаретами оновлені графічні зображення.

Про це, з посиланням на ]]>сайт]]> Центру громадського здоров'я, передає Час Пік.

Нові норми набувають чинності з 11 січня. Відтепер виробники мають розміщувати на пачках сигарет оновлені графічні зображення з текстом медичних попереджень про шкоду і наслідки куріння на 65% площі пачки та QR-код, який веде на сервіс ЦГЗ щодо надання допомоги з відмови від куріння "Я кидаю курити".

Такі зміни - це важливий етап імплементації директиви Єврокомісії 40/2014, яка передбачає комплекс заходів для захисту населення від шкоди тютюнових виробів та електронних сигарет.

Міністерство юстиції України затвердило 14 наборів медичних попереджень (варіантів тексту та ілюстрацій).

Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін розповів, що куріння тютюну у 70% випадків викликає хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), в це третя причина смертності у світі.

За словами заступника міністра охорони здоров’я, головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, маркування пачок зображеннями медичних попереджень показало свою ефективність у таких прогресивних країнах, як Канада та Австралія та має посилити ефект антитютюнових обмежень та спонукати курців до відмови від куріння.

"27% населення України старше 18 років – теперішні курці. Медичні попередження на упаковках мотивують кинути курити та зменшують привабливість тютюну для людей без сформованої залежності, особливо серед молоді. А QR-код, який веде на сервіс "Я кидаю курити", збільшить ефективність медичних попереджень і підвищить успішність спроб кинути курити. Людина, яка за день викурює пачку сигарет, побачить попередження про шкоду куріння кожного разу, коли бере пачку, – це щонайменше 20 разів на день і 7000 разів на рік", – запевнила Наталя Гриб, в.о. керівника відділу профілактики неінфекційних захворювань ЦГЗ.

​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​

В Україні куріння забирає в середньому 130 000 життів на рік. Тютюнокуріння підвищує ризик інсульту, стенокардії та інфаркту міокарда, і приблизно в 5 разів - раптової смерті.

Сигаретне пакування - важливий канал комунікації зі споживачами тютюну. Через привабливий дизайн виробники намагаються залучити до лав курців нових споживачів.

93% теперішніх курців помічають медичні попередження на пачках сигарет, а 54% вже курців задумувались через них про припинення куріння.

Пропонуємо до перегляду:

Лисичанська студія "Час Пікчерс продакшн" представляє невеличкі сатиричні історії веселих хробачків з інтригуючим сюжетом, які іноді дійсно нагадують реалії сьогодення. Але запевняємо вас – це все вигадка автора;), інтерв'ю з яким можна почитати тут.

Дивіться також:

Наступний епізод анімаційного серіалу "Хробаки" присвячений незламній боротьбі “бойових” комарів, бліх та гусаків із російськими загарбниками. Ви побачите всю правду без купюр про те, як “біомутанти” під керівництвом розвідки України взяли під повний контроль все, що відбувається на Росії, а її громадяни навіть не підозрюють про це…

Читайте також:

Похолодання в Україні: синоптик розповіла в яких регіонах температура впаде нижче 10 градусів

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк