13.01.2024, 18:29

В Україні можуть зняти бронь від мобілізації для депутатів та чиновників, - ЗМІ

Віктор Білий | Всі новини автора

В Україні можуть зняти бронь від мобілізації для чинних депутатів та чиновників. Ця норма розглядається в рамках проєкту закону про мобілізацію.

Про це йдеться у ]]>матеріалі]]> РБК-Україна, передає Час Пік.

Зазначається, що після того, як Кабінет Міністрів відкликав скандальний законопроєкт, його віддали на доопрацювання до Міністерства оборони. Автори мають намір вдатися до часткового пом'якшення норм, але загальну концепцію хочуть зберегти, зокрема, обмеження для ухильників.

"Поки варіанта не видно. Зрозуміло, що треба розширювати базу мобілізованих. Але як це зробити без каральних заходів для ухильників, незрозуміло. Очевидно, прибиратимемо бронь для депутатів, чиновників тощо, щоб показати, що всі рівні. Практичного сенсу у цьому небагато, але інакше народ не зрозуміє", - говориться у статті.

При цьому зазначено, що норму про бронь для нардепів прописано у профільному законі про статус народного депутата. Таким чином, навіть якщо не прописувати для нардепів окремих привілеїв у новому законі про мобілізацію, їх все одно не заберуть у ТЦК і СП.

Також обговорюється варіант, за якого відмовляться від єдиного законопроєкту про мобілізацію та замінять його декількома тематичними, наприклад, окремо можуть прийняти норми про демобілізацію.

Цю ідею не підтримує військове керівництво, яке побоюється, що одночасно отримає право на демобілізацію велику кількість військових, які захищають Україну з перших місяців повномасштабної війни, а замінити їх буде нікому.

Читайте також: Нова редакція проєкту закону про мобілізацію вже готова, - Умєров

Пропонуємо до перегляду:

Лисичанська студія "Час Пікчерс продакшн" представляє невеличкі сатиричні історії веселих хробачків з інтригуючим сюжетом, які іноді дійсно нагадують реалії сьогодення. Але запевняємо вас – це все вигадка автора;), інтерв'ю з яким можна почитати тут.

Дивіться також:

Наступний епізод анімаційного серіалу "Хробаки" присвячений незламній боротьбі “бойових” комарів, бліх та гусаків із російськими загарбниками. Ви побачите всю правду без купюр про те, як “біомутанти” під керівництвом розвідки України взяли під повний контроль все, що відбувається на Росії, а її громадяни навіть не підозрюють про це…

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк