01.04.2024, 22:57

Як українці бачать закінчення війни та хто переможе на виборах? З'явилися дані останнього опитування

Марина Гончар | Всі новини автора
україна

Більшість українців, 61,2%, вважають, що Україна має воювати до повної перемоги, відновлення кордонів 1991 року, вступу до ЄС та НАТО. Мирні переговори з Росією та двостороннє припинення вогню підтримують 38,8%.

Про це свідчать дані великого опитування ВГО "Передові Правові Ініціативи", проведеного як в Україні, так і за кордоном 22-24 березня 2024 року. Вибірка становила 5 тисяч українців, передає Час Пік.

Найбільшою проблемою влади українці вбачають рівень корупції (28,6%), погане забезпечення армії (16,8%), провальну підготовку до війни (15,2%), руйнівну економічну політику (10,5%) та провальну соціальну політику держави (10,5%). Також більшість українців, а саме 77,6%, виступили різко проти ухвалення чинного законопроєкту про мобілізацію у другому читанні. Більшість українців вважають, що повинні служити підготовлені силовики.

Серед опитаних громадян, які визначилися та прийшли б на виборчі дільниці для голосування за президента України, трійка лідерів переваг виглядає так: за Володимира Зеленського проголосували б 15,7%; за Юлію Тимошенко – 12,3%; за Петра Порошенка – 7,6%.

Аналогічні переваги українців щодо політичних партій. Так, якби вибори відбулися у неділю, більшість українців підтримали б 3 політичні сили: "Слуга народу" - 14,7%; "Батьківщина" – 11,9%; "Європейська Солідарність" – 9,2%.

Майже 85% українців вважають, що є вихід із тяжкої ситуації й це об'єднання суспільства, створення "Коаліції Національної Єдності" у ВР України та "Уряду Національної Єдності" (повне об'єднання парламентських партій).

Читайте також: Якою буде погода у квітні: прогноз Укргідрометцентру

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк