16.04.2024, 17:21

Зеленський підписав закон про мобілізацію: що він передбачає

Віктор Білий | Всі новини автора

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію. Він набуває чинності через місяць після підписання.

Це стало відомо з ]]>карти]]> законопроєкту №10449 на сайті парламенту, передає Час Пік.

Що він передбачає?

Закон № 10449 про мобілізацію, підписаний Зеленським, запроваджує нові процедури та вимоги до військовозобов'язаних в Україні.

Громадяни будуть зобов'язані створити електронні кабінети призовника, військкомати зможуть надсилати через них електронні повістки. Українці, які постійно проживають за кордоном, повинні стати на військовий облік в Україні протягом 60 днів.

Ось ключові аспекти та етапи його реалізації:

  • Набрання чинності законом: Закон набирає чинності через місяць після дня, наступного за днем його опублікування. Парламент має 15 днів на оприлюднення законопроєкту після його підписання президентом.
  • Перехідний період: Цей період дозволить військовозобов'язаним оновити свої дані через електронний кабінет, Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) та Територіальні центри комплектування (ТЦК).
  • Основні завдання уряду під час перехідного періоду:

Протягом місяця: Уряд повинен переглянути порядок бронювання військовозобов'язаних, прийняти нові нормативно-правові акти та забезпечити роботу рекрутів при ЦНАПах та центрах зайнятості.

Протягом двох місяців: Забезпечення створення та функціонування електронного військовозобов'язаного кабінету, що спростить процес реєстрації та оновлення даних.

Протягом трьох місяців: Уряд має внести до парламенту законопроєкти про ротацію, звільнення та реабілітацію військовослужбовців, метою яких є покращити умови служби та післяслужбове життя військових.

На військову службу можуть призвати засуджених до умовного терміну, крім тих, хто вчинив злочин проти національної безпеки України.

Права тих, хто ухиляється від мобілізації, можуть бути обмежені, зокрема їх зможуть позбавляти прав водія. Збільшаться штрафи за ухилення від армії.

Читайте також: Дані кожного чоловіка мобілізаційного віку оцифровано у всіх регіонах України, - Міноборони

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк