24.06.2024, 21:23

Юрія Содоля замінять на бригадного генерала Андрія Гнатова, — Зеленський

Марина Гончар | Всі новини автора
зсу

Президент України Володимир Зеленський оголосив про важливу кадрову зміну в Збройних Силах України. На посаді командувача Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенанта Юрія Содоля замінить бригадний генерал.

Тепер командувачем Обʼєднаних сил ЗСУ став Андрій Гнатов, передає Час Пік.

Що відомо про бригадного генерала Андрія Гнатова:

  • Посада у 2022 році:

У 2022 році Андрій Гнатов очолив штаб та став заступником командувача військ оперативного командування "Південь" Сухопутних військ ЗСУ. Цей крок став важливим етапом у його військовій кар'єрі та підготовкою до майбутніх ключових завдань.

  • Отримання звання:

У червні 2022 року Гнатов отримав звання бригадного генерала, що підтвердило його високу компетентність та заслуги перед Збройними Силами України.

  • Оборона Миколаєва:

У 2022 році Андрій Гнатов змінив генерала Дмитра Марченка на посаді керівника оборони Миколаєва. Під його керівництвом місто стало однією з важливих ліній оборони від російських агресорів.

  • Звільнення Херсонщини:

У листопаді 2022 року Гнатов став одним із командувачів, що відповідали за звільнення Херсонщини. Його стратегічні та тактичні рішення відіграли ключову роль у звільненні регіону від окупаційних сил.

  • Оборона Бахмута:

Навесні 2023 року він керував обороною Бахмута, який входив до зони відповідальності Об'єднаних сил у складі ОСУВ "Хортиця" під командуванням генерала Сирського. Це було одне з найбільш інтенсивних бойових дій, і під його керівництвом оборона була організована на найвищому рівні.

  • Формування оновленої морської піхоти:

Андрій Гнатов був одним із офіцерів, які формували підрозділи оновленої морської піхоти з частин, що залишили окупований Крим. Його досвід та лідерські якості сприяли успішному реформуванню цих підрозділів.

Це призначення демонструє прагнення керівництва країни зміцнювати командні позиції в Збройних Силах України, забезпечуючи обороноздатність та готовність до будь-яких викликів. Андрій Гнатов, завдяки своєму досвіду та професіоналізму, має всі необхідні якості для виконання покладених на нього обов'язків.

Читайте також: Україна готується до зими: розбудова розподіленої генерації для стійкості енергосистеми

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк