Реєстрація на іспит на рівень володіння державною мовою у 2025 році розпочнеться з 13 січня
Реєстрацію на іспит на рівень володіння державною мовою буде відкрито з 13 січня 2025 року. Процедура перевірки рівня володіння державною мовою – необхідна умова для набуття громадянства України чи зайняття визначених законом посад.
Реєстрація на іспит на рівень володіння державною мовою у 2025 році розпочнеться з 13 січня. Про це повідомляє Національна комісія зі стандартів державної мови, передає Час Пік.
Реєстрацію на іспит буде відкрито з 13 січня 2025 року на платформі .
У Нацкомісії зазначили, що перед реєстрацією на іспит необхідно ознайомитись з Інструкціями до проведення іспитів. Зокрема, там перераховано права та обов'язки претендента, інструктора та екзаменатора комісії.
При реєстрації необхідно коректно вводити персональні дані (прізвище, власне ім’я та ім’я по батькові (за наявності) мають збігатися в сертифікаті електронного підпису та в документі, який посвідчує особу).
"Попри надскладні умови, які спричинила повномасштабна російська збройна агресія, упродовж 2024 року Комісія демонструє низку суттєвих досягнень, зокрема перезапустила іспит у новому форматі та суттєво змінила вимоги до уповноважених установ, які проводять іспити.
Нові нормативні документи заклали можливості для ефективної та прозорої перевірки рівня володіння державною мовою через запровадження відеонагляду за дотриманням порядку проведення іспитів, забезпечення рівних умов для участі в іспиті. З’явилися місця для осіб з інвалідністю, регламентовані умови для осіб з обмеженими фізичними можливостями, розроблені матеріали для осіб з обмеженнями зору, слуху, мовлення", – повідомляє Національна комісія зі стандартів державної мови.
Зазначається, що протягом 2024 року іспити проводились у 53 уповноважених установах, зокрема, на прифронтових територіях Запорізької, Харківської, Сумської областей.
У 2024 році комісія за результатами складених іспитів видала 48 912 державних сертифікатів особам, які мають засвідчувати рівень володіння державною мовою для виконання службових обов’язків, з яких 32 тис. 20 осіб підтвердили вільне володіння державною мовою.
Читайте також: Екстремальні рафтинг тури в Карпатах - як взяти участь, маршрути, вартість
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |