08.02.2025, 07:37

Голова військового комітету НАТО адмірал Джузеппе Каво Драгоне відвідав Україну з візитом

Глава военного комитета НАТО адмирал Джузеппе Каво Драгоне посетил Украину с визитом

Голова військового комітету НАТО адмірал Джузеппе Каво Драгоне здійснив візит до України, який став його першою закордонною поїздкою після призначення на посаду минулого місяця.

7 лютого до Києва прибув голова військового комітету НАТО адмірал Джузеппе Каво Драгоне. У Києві Драгоне зустрівся з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою. Про це ]]>повідомляється ]]>на сайті Міністерства закордонних справ України, передає Час Пік.

Як зазначається, сторони провели переговори щодо подальшої військової допомоги для України, зміцнення обороноздатності та стійкості України, шляхів досягнення всеосяжного, справедливого та стійкого миру.

"Посилюючи нашу державу, союзники посилюють і самих себе. Адже безпека України та безпека євроатлантичного простору неподільні. І саме тут, на полі бою в Україні, вирішується його майбутнє. Тому зараз необхідні сильні рішення союзників. І ми маємо чіткі рецепти досягнення миру завдяки силі, збільшення економічного та військового тиску на Росію, посилення України", - наголосив Андрій Сибіга.

У свою чергу голова військового комітету НАТО запевнив, що підтримка України з боку держав-членів Альянсу залишається непохитною. Він наголосив, що наша держава вже є невід’ємною частиною оборонної архітектури та безпеки євроатлантичного простору.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук також зустрівся з адміралом Джузеппе Каво Драгоне.

"Обговорили ключові питання оборонної співпраці. Почув запевнення, що Альянс й надалі підтримуватиме Україну.

Це була тепла зустріч і конструктивна розмова. Україна вдячна НАТО за підтримку та сподівається на подальше зміцнення оборонного партнерства",]]>написав ]]>Стефанчук у Telegram.

Руслан Стефанчук назвав основні теми обговорення, серед пріоритетів взаємодії між Україною та НАТО:

  • посилення ППО – Росія продовжує масовані удари по цивільній та критичній інфраструктурі України. Нам потрібні додаткові системи протиповітряної оборони, ракети та засоби перехоплення;
  • фінансова підтримка – розраховуємо на виконання державами-членами НАТО своїх зобов’язань, які мають зміцнити обороноздатність України;
  • програма NSATU – важливо, щоб нова ініціатива НАТО з безпекової допомоги та підготовки для України ефективно координувала військову допомогу та навчання наших військових;
  • членство України в НАТО – наша країна розглядає вступ до Альянсу як єдину гарантію безпеки, що унеможливить подальші агресії Росії. Запрошення України зміцнить безпеку Європи та посилить наші переговорні позиції;
  • оборонні реформи – Україна впроваджує стандарти НАТО та працює над забезпеченням прозорості у сфері оборонних закупівель.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: