14 березня – День українського добровольця: як зародилася традиція

14 березня Україна відзначає День українського добровольця – день, який символізує патріотизм, самовідданість та готовність стати на захист Батьківщини. Це свято нагадує, що сила української нації полягає у людях, які попри всі виклики обирають свободу та незалежність.
Історія свята
14 березня 2014 року перші сотні добровольців прибули на полігон до Нових Петрівців. В умовах російської агресії проти України сформувався перший батальйон бійців Самооборони Майдану. Ці люди, не чекаючи на мобілізацію, добровільно стали на захист країни.
Паралельно почали створюватись добровольчі формування Національної гвардії України та підрозділи патрульної поліції особливого призначення. За перший рік війни з Росією у боях взяли участь майже 40 добровольчих батальйонів, багато з яких згодом були інтегровані до силових структур України.
Українські добровольці стали щитом країни у ключових точках оборони – в Іловайську, Дебальцевому, Донецькому аеропорту. Їхня мужність і рішучість відіграли важливу роль у стримуванні агресії та захисті незалежності України.
Коли розпочали відзначати День українського добровольця?
2017 року Верховна Рада України затвердила 14 березня офіційним святом - Днем українського добровольця. Щороку цього дня по всій країні відбуваються урочисті заходи: церемонії нагородження, зустрічі з ветеранами, меморіальні акції та освітні ініціативи.
Цей день – нагадування про те, що Україна завжди стоятиме на захисті своєї свободи, а її народ готовий боротися за незалежність.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |