Якщо переговори про припинення вогню проваляться, Україні доведеться "нормувати" ракети-перехоплювачі - The Economist

Українській Протиповітряній обороні доведеться нормувати свої ракети-перехоплювачі, якщо переговори про припинення вогню проваляться.
Через посилення повітряних атак ЗС РФ українській ППО доведеться нормувати свої ракети-перехоплювачі. Основний виклик для української ППО – неймовірно велика кількість повітряних цілей. Про це йдеться у матеріалі англомовного щотижневого журналу новинної спрямованості The Economist, передає Час Пік.
Зазначається, що ЗС РФ посилили повітряні атаки. Наразі Росія щодня запускає +80 "шахедів".
Якщо у 2024 році РФ виробляла близько 300 дронів на місяць, то зараз така ж кількість випускається менш ніж за 3 дні. У The Economist посилаються на заяву українського ГУР про те, що РФ збільшує виробництво безпілотників до 500 на день й скоро може стати реальністю сценарій, коли Україну зможуть атакувати по 1000 "шахедів" одночасно.
Крім того, "шахеди" стають все більш смертоносними. Зараз РФ по-іншому керує безпілотниками: новітні моделі "шахедів" не піддаються впливу української РЕБ, бо керуються ШІ і використовують власний український інтернет і мобільний інтернет-зв'язок.
На думку авторів статті, Україна все ще має шанси боротися з російськими безпілотниками та крилатими ракетами. Однак перспективи боротьби з балістичними загрозами похмуріші, оскільки лише кілька країн мають системи, здатні протистояти такій швидкій та руйнівній зброї.
Американська система Patriot має здатність протистояти балістичній загрозі, Україна має не менше восьми батарей Patriot, хоча будь-якої миті деякі з них можуть бути пошкоджені або перебувати на ремонті.
Як пише The Economist, навіть якщо Україні вдасться стабілізувати лінію фронту на сході, складність захисту неба тільки зростатиме.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |