20.12.2020, 15:11

Зимове сонцестояння 2020 року: прикмети, ритуали, що не можна робити в цей день

Марина Началова | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
зимнее солнцестояние

Друга половина грудня - час найдовших ночей і найкоротших днів. У 2020 році зимове сонцестояння припадає на понеділок, 21 грудня: в цей день сонце підніметься на мінімальну висоту над горизонтом і світловий день буде найкоротшим.

У минулому день зимового сонцестояння мав велике значення для людей, адже після нього сонце з кожним днем ​​залишалося на небі довше. У багатьох культурах відзначалося свято, присвячене народженню нового сонця, повідомляє Час Пік.

Проте, велика частина зими і найсильніші морози були ще попереду. "Сонце на літо, а зима на мороз", - говорили наші предки слов'яни.

У дохристиянські часи на Русі сонцеворот пов'язували з недобрим божеством Карачуном, який може заморозити все живе. Щоб задобрити злого духа, на полях для нього залишали частування, в тому числі туші тварин, убитих на полюванні. Вважалося, що Карачуна не можна називати по імені, щоб він не прийшов і не помстився. Також заборонялося в день зимового сонцестояння ходити в ліс поодинці.

Щоб відлякати злі сили, наші предки влаштовували гуляння. В день зимового сонцестояння відзначалося свято Коляда. У найтемнішу ніч розводили багаття, щоб допомогти народитися новому сонцю. У цей день було прийнято пекти млинці, які нагадують сонце своєю формою.

В цей час було прийнято прикрашати будинок хвойними гілками, запах яких, за повір'ям, відлякує темні сили. Так що в день зимового сонцестояння самий час наряджати ялинку.

Раніше люди вірили, що в день зимового сонцестояння не можна сумувати і лаятися, інакше потім невдалим буде весь рік. Не можна також зустрічати цей день у брудному будинку: згідно забобонам, у неприбране житло може проникнути зла сутність і оселитися там. Забороняється в цей день скупитися: вважається, що щедрим людям в новому році воздасться подвійно, а скупих чекатимуть втрати.

Астрологи і езотерики вважають день зимового сонцестояння значущим для людей, які хочуть змінити своє життя на краще. Енергія сонця, що перероджується, дає такий шанс кожному.

Добре в цей день провести ритуал прощання з неприємним минулим. Для цього потрібно, по-перше, викинути з дому весь мотлох і непотрібні речі. По-друге, слід написати на листку паперу список неприємних подій, речей, людей, з якими хочеться назавжди розпрощатися, і спалити листок.

День зимового сонцестояння добре підходить для аналізу минулого і планування майбутнього. Також езотерики кажуть, що в цей день потрібно загадувати бажання. Це потрібно робити на світанку: стати обличчям на схід, привітати сонце, подякувати за все хороше, що є у вашому житті, і попросити допомоги в майбутньому. Далі потрібно в деталях описати своє бажання. Формулювати думки слід так, ніби воно вже виповнилося, наприклад: "Я купила квартиру", "Я влаштувалася на гарну роботу".

Увечері можна провести ритуал очищення. Для цього знадобиться тепла ванна, морська моль, непарна кількість свічок, розслаблююча музика. Лежачи у ванні, потрібно представляти, як вода і сіль забирають в себе весь тягар прожитого року, і ваше тіло стає легшим. Потім варто спустити воду, уявляючи, як разом з нею йде все погане, і ополоснуться під душем. Після такого ритуалу повинен відчуватися приплив сил, необхідних для здійснення планів у новому році.

Читайте ще: "Велика мутація" і початок нової ери: 21 грудня 2020 року астрологи називають знаковою датою

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: 
facebook tweeter live rss