10.02.2021, 11:45

Які таємниці та небезпеку приховують місця на планеті Земля, куди доступ для людей повністю закритий

Леся Матвеева | Всі новини автора
Какие тайны и опасности скрывают места на планете Земля

На планеті Земля багато місць, які викликають чималий інтерес, і буквально притягують увагу людей. Багатьох вабить поєднання таємниці та небезпеки, бажання "полоскотати нерви" та поповнити фото - та відеоархів. Люди готові викласти за подорож чималі гроші. Однак є на планеті секретні точки, куди більшості людей доступ повністю закритий.

На Землі є заборонені місця, куди закритий вхід навіть для найбагатших жителів планети. "Чужинців" не пустять туди, скільки б у вас не було грошей, повідомляє Час Пік.

Ось кілька місць на нашій планеті, куди більшості людей доступ заборонено.

Острів Нііхау

Нііхау - сьомий за величиною та найменший населений острів Гавайського архіпелагу, відомий також під назвою "заборонений Острів". Ще з 1864 року острів перейшов у володіння сім'ї Робінсон, яка нікого не пускає до себе в "співмешканці". 

Цей острів міг би стати раєм для туристів, але пляжами, природою та красою острова можна милуватися тільки здалеку - висаджуватися на острів заборонено. Стороннім заборонено приїжджати сюди, щоб не принести небезпечні інфекції.

Остров Ниихау

Закон острова свідчить, що на Нііхау можуть жити тільки уродженці острова. Родичі, які покинули острів, можуть повернутися на нього тільки на запрошення. Цей острів - єдине місце на Гаваях, де зберігся уклад життя гаїтян.

Тут немає інтернету та мобільного зв'язку, немає доріг та машин, немає барів та магазинів. На острові немає лікарень, але є невелика школа. Продукти і все необхідне жителям привозять на кораблі з Кауаї.

На острові немає тютюну, спиртного та зброї. Електрику виробляють за рахунок сонячних батарей. 
Нііхау можна по праву назвати ідеальним місцем для життя.

Острів Кеймада-Гранді

Кеймада-Гранді або Зміїний - острів в Атлантичному океані в 35 км від берегів бразильського штату Сан-Паулу. Бразильський військово-морський флот закрив доступ на острів у 1920-х роках.

Це єдине місце, де мешкає одна з найбільш отруйних змій нашої планети – ботропойд острівной. Щоб зберегти їх популяцію, острів закрили назавжди.

Цей острів кишить отруйними зміями - на один квадратний метр припадає як мінімум одна змія.

Остров Кеймада-Гранди

На острові мешкає близько 4 тис. особин острівного ботропса – змії, яка може перевищувати півметра в довжину, а її укус викликає швидке омертвіння тканин. Ця популяція рідкісного і дуже отруйного виду змій була відрізана від материка, коли піднявся рівень океану.

Остров Кеймада-Гранди

Острів Сюртсей

Сюртсей - безлюдний острів в Ісландії, найпівденніша точка країни, об'єкт Всесвітньої природної спадщини. Один з об'єктів групи вулканічного комплексу Вестманнаейяр.

Острів назвали Суртсей, що по-ісландськи означає "острів Суртура", на честь повелителя вогненних велетнів. 

Острів знаходиться біля Ісландії і був утворений завдяки виверженню відразу декількох підводних вулканів. Існує з 1963 року і має площу не більше 3 квадратних кілометрів. 

Його виникнення викликало не малий інтерес у вчених з усього світу. Острів Суртсей - це наочна модель того, як зароджувалося життя на нашій планеті, і щоб не заважати цьому процесу, стороннім людям туди вхід закрито.

Суртсей - один з небагатьох островів, що з'явилися в історичний час, та чи не єдиний, на якому з першого моменту появи твердої породи вище рівня океану проводяться наукові дослідження.

Остров Сюртсей

Сентинельский острів

Північний сентинельський острів - знаходиться біля берегів Індії, один з Андаманських островів у Бенгальській затоці, що знаходиться на захід від південної частини Південного Андамана.

Острів закритий через аборигенів, яких досі не торкнулася цивілізація. Індійський уряд вирішив не втручатися в життя племені.

Навіть коли на їх острів обрушилося потужне цунамі і з материка були послані вертольоти для надання допомоги, аборигени обсипали їх градом стріл. У 2018 році сентинельцями був застрелений з лука 27-річний американський місіонер Джон Аллен Чжао, який прибув на острів, щоб звернути сентинельців у християнство. 

Остров'яни відомі своїм опором будь-яким спробам контакту з боку людей ззовні. В даний час точна популяція сентинельців невідома.

Сентінельци ведуть спосіб життя мисливців-збирачів "кам'яного віку", добуваючи собі прожиток полюванням, рибної ловом та збором молюсків.

Урядом Індії заборонено наближатися і висаджуватися на острів.

Сентинельский остров

Острів Морган

Острів Морган - один з морських островів, розташований в окрузі Бофорт, штат Південна Кароліна, на північ від Бофорта. Він також відомий як Острів Мавп через свою колонії макак-резусів.

Історично острів був безлюдний через його віддалене розташування від материка. Але у 1979 році його довелося заселити колонією мавп, в яку могли потрапити примати, заражені вірусом герпесу. Тепер носієм хвороби виступає кожен примат. 

З'являтися на острові людям суворо заборонено, адже це може стати причиною подальших захворювань.

Остров Морган

Зона 51 

Зона 51 - військова база, віддалений підрозділ військово-повітряної бази Едвардс. Розташована в США на півдні штату Невада, в 133 км на північний захід від Лас-Вегаса, на південному березі сухого Солоного озера Грум-Лейк. 

Уряд США до 2013 року старанно заперечував факти та чутки про Зону 51, стверджуючи, що нічого подібного в їхній країні немає. Зараз це сама закрита і таємнича військова база на планеті.

Зона 51

Всесвітнє сховище насіння

Всесвітнє семеносховище на Шпіцбергені - тунель-сховище на острові Шпіцберген. Знаходиться на глибині 130 метрів.

У величезному бункері зберігається близько ста тисяч мільйонів насіння основних сільськогосподарських культур. Сховище створено на випадок будь-яких серйозних катастроф, які будуть мати глобальний характер. 

Будівництво Світового банку-семеносховища посадкового матеріалу почалося у 2006 році. Проект здійснювався на кошти Норвегії. Сховище було побудовано у 2008 році. 

Власний відсік в цьому банку рослин отримала кожна країна. 

Сховище дозволяє зберігати до 2,25 млрд насіння. Станом на 2020 рік з трьох залів використовується тільки один.

Всемирное хранилище семян

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк