28.04.2021, 15:18

Страсна п'ятниця: що можна і не можна робити, повір'я та прикмети

Марина Началова | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
страстная пятница

Останній тиждень перед Великоднем називається Страсним - в цей час віруючі згадують події, які передували Воскресінню Ісуса Христа. Найскорботнішим днем ​​для християн є Страсна п'ятниця - в цей день згадують про те, як Спаситель прийняв смерть на хресті.

В 2021 році Страсна п'ятниця у християн східного обряду припадає на 30 квітня, повідомляє Час Пік.

Згідно з переказами, в п'ятницю Ісус постав перед судом. Прокуратор Понтій Пілат звинуватив його в бунтарстві і підбурюванні, і під схвальні вигуки натовпу засудив до розп'яття на хресті. У той же день на горі Голгофа Ісуса розіп'яли на хресті разом з двома розбійниками.

У п'ятницю перед Великоднем віруючі сумують про страждання Христа, який своєю мученицькою смертю спокутував гріхи людства. Цей день слід провести в тиші і молитві. Для віруючих заборонені будь-які розважальні заходи в Страсну п'ятницю: не можна співати, танцювати, сміятися, навіть голосно розмовляти. За народним повір'ям, тому, хто веселиться у Страсну п'ятницю, протягом наступного року доведеться багато плакати.

У Страсну п'ятницю віруючі тримають особливо суворий піст - нічого не їдять до тих пір, поки ввечері на службі в храмі не винесуть з вівтаря плащаницю. Раніше люди вірили, що той, хто в Страсну п'ятницю не буде їсти і пити, за три дні до своєї смерті дізнається точну дату і час цієї події. Тому, хто витримає спрагу в Страсну п'ятницю, згодом не зможе нашкодити жоден напій.

У Страсну п'ятницю не можна працювати і займатися рукоділлям, але можна пекти паски. Вважається, що паски, випечені в цей день, довго не зачерствіють і не зіпсуються, а також можуть допомогти в лікуванні хвороб.

Не можна в цей день займатися садом і городом: за повір'ям, якщо щось посадити в Страсну п'ятницю, то урожай буде поганий.

Під забороною в цю п'ятницю стрижка, фарбування волосся та інші косметичні процедури.

Є повір'я, що в Страсну п'ятницю не можна нічого різати і навіть торкатися до гострих предметів.

Наші пращури говорили, що хто плюне на землю в Страсну п'ятницю - від того на весь рік святі відвернуться.

За старих часів існувало повір'я, що якщо в Страсну п'ятницю випрати і вивісити білизну, то на ньому з'являться сліди крові.

Раніше молоді матері намагалися відлучати дітей від грудей в Страсну п'ятницю: вважалося, що тоді дитина буде здоровою та сильною.

Існує ритуал для залучення в дім благополуччя: для цього в Страсну п'ятницю з церковної служби потрібно принести додому 12 свічок, розставити їх по дому, запалити і залишити догоряти. Для кращого ефекту в цей день потрібно подати милостиню нужденним.

Читайте ще: Їжа, яка зіпсує настрій на весь день: що не можна їсти з ранку

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss