08.09.2021, 11:04

Головосічення: що категорично не можна робити в свято Усікновення глави Іоанна Предтечі

Леся Матвеева | Всі новини автора
Усекновение главы Иоанна Предтечи

11 вересня православна Церква та всі віруючі згадують мученицьку смерть й шанують пам'ять Хрестителя Господнього Іоанна. Цей день носить назву Усікновення глави Іоанна Предтечі. У народі його називають - Головосічення, Головосік, Іван пісний.

11 вересня православні християни вшановують пам'ять Іоанна Хрестителя, який прийняв мученицьку смерть шляхом обезголовлення. Усікновення глави Іоанна Предтечі - велике православне свято. З давніх часів в цей день дотримувалися суворих заборон, повідомляє Час Пік.

За григоріанським календарем Усікновення глави Іоанна Предтечі щорічно відзначається 11 вересня (29 серпня – за юліанським). У 2021 році віруючі будуть згадувати святого вже у найближчу суботу.

На знак пам'яті про мученицьку смерть пророка православні християни дотримуються 11 вересня суворого посту та моляться в храмах. Власне, це сновні вимоги до віруючих з боку церковних канонів. 

У день Усікновення глави Іоанна Предтечі необхідно тримати суворий піст. Не можна вживати в їжу м'ясо, молоко, рибу, морепродукти.

За багато століть свято Головосічення обросло безліччю забобонів та заборон. Православна Церква такі обмеження не підтримує, вважаючи головною умовою цього дня строгий піст та молитовне звернення.

Усекновение главы Иоанна Предтечи

Прикмети, забобони, заборони на Головосічення

11 вересня в народі вважається одним з найнебезпечніших днів року: кількість травм, отриманих ріжучими й колючими предметами, в цей день збільшується. 

Не можна користуватися ножем, сокирою та будь-якими іншими гострими предметами.

У цей день суворо забороняється різати капусту, цибулю, яблука та інші круглі предмети, оскільки вони асоціюються з головою Іоанна Предтечі. Навіть хліб в цей день прийнято ламати руками.

У цей день не можна нікому позичати гроші й взагалі що-небудь віддавати з дому. Навіть якщо у вас сильно просять, знайдіть причину для відмови, інакше можна віддати з дому благополуччя.

Не можна починати нових справ - будь-яке починання в день Головосічення обернеться провалом.

Категорично не рекомендується стригтися й навіть зачісуватися, інакше волосся весь рік будуть сектися.

У цей день не допустимо співати й танцювати. 

Заборонено шити та в'язати.

Вважається що, в день Усікновення глави не можна ставити на стіл круглі страви та тарілки.

Також в народі існує заборона на червоні плоди та напої: 11 вересня не пили вино, не їли томати, червоний перець, червоні яблука.

Великим гріхом вважається вживання алкоголю в цей день.

Народні прикмети

Вважається, що 11 вересня йде літо і, з цього дня можна чекати бабиного літа. 

  • Якщо в цей день гримить грім, то осінь буде тривала та тепла.
  • Якщо в цей день почали відлітати журавлі, то буде рання весна.
  • Якщо журавлі полетіли на південь - буде рання зима.

Усекновение главы Иоанна Предтечи

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: